Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz kovsol #41076 üzenetére

    Érdekes.

    Én Canon-on kezdtem, nagyon imádtam, de szenzorban javában azt a korszakát élte, amikor kb. mindenki tovahúzott már, ők még mindig az öreg tech-en. Pedig lényegében uralták a DSLR piacot, AF-ben jobbak voltak Nikonnál, utóbbi meg szenzorban (Sony, hehe), csak ugye ha az AF ritkábban talál telibe, tökmindegy, milyen a szenzor :D , na mindegy is, a két anno nagyon végigszocializálódtam magam és a Sony-nak akkor szavaztam bizalmat, mikor láttam az A7-et.

    Utána azt is láttam, hogy a bajonettet erősítgetik spéci gyűrűvel, ű mondom ez még nagyon legó, várjunk kicsit. A várakozás közepette meg azt láttam, hogy befoltozzák ezt a hibát is, azt is, amazt is, meghallgatták ezt a kérést is, azt is, amazt is, ű mondom ezek nem csak így belekóstoltak a fullframe milc-be, hanem durván öntik bele a pénzt, a CaNikon meg továbbra is hozza ki a tükrös csattogókat fullframe-en, na mondom wtf van itt, ennyire nem látnak a ff milc-ben potenciált, vagy ennyire az utolsó utáni bőrt húzzák le a felhasználóikról, vagy alszanak, vagy mi van ? :D Canon szenzorban is megébredt végül, én meg már fentem a fogam az A7R3-ra, de lecsúsztam róla, egy kicsit elengedtem és kb. úgy lett R4, hogy nézegettem itt az aprót, ááá mondom lessünk már be a fotósba, mik vannak most milc-ek, lehet kéne lassan nézni "valamit" ismét, hiányzott a vizuális kreativitás az életemből. Hopp, egy hirdetés, innye, árukereső, pffff, már számoltam is a zsetont. Aztán jöttem boldogítani Titeket. :DD

    Na, de ez életem első gépe, amivel szemben nincs minőségi kifogásom. Komolyan. Amivel akármit meglövök, amire én rá vagyok állva (szóval értem, sportot nem, hardcore vidi sincs). Talál az AF mint az állat, telibe tojom a focus shift-et (fogalmam sincs, miért van benne ennek az állíthatósága, talán MF üvegek miatt makróhoz, passz), gyönyörű képek borulnak ki belőle és jó hülye kocka design, ami nekem spec. bejön. Egy felső kis OLED Nikon módra fancy lenne valahol még a vázon, de őszintén, ez már csak az 1 szem francia drazsé lenne a habon, a gép amire nekem kell, végre azt tudja, amit az összes előtte lévő gép együttvéve sem tudott, csak kompromisszumokkal és ezeket már nagyon untam, egy egymilkós D800 amit művelt, hát én a végére nagyon anyáztam a Nikont.

    Most elkezdem szépen extrázgatni aztán élvezem, meg nyakamba kéne venni a világot ebben a csodás geopolitikai helyzetben..

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák