Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz tailor #2655 üzenetére

    De drága vagy, hogy kivetíted a paranoiád :)
    Ez saját véleményem. Vázat készülök váltani, s erősen elgondolkoztam, hogy esetleg rendszert is váltsak-e. A NEX mindig is tetszett, ironikus módon pont a NEX megjelenése indított el a mirrorless irányba. NEX6-tal a palacsinta-méretű 16-50-nel sokáig nagyon szemeztem, s az E-M5-nél olcsóbban is meg lehet szerezni. Jónéhány tesztet átbújtam, de közben több helyen is hallottam, hogy a kitobikat nem dícsérik (sőt). Először azt gondoltam, hogy annyira azért csak nem lehet rossz. Aztán megnéztem a fentebb linkelt méréseket slrgear-en, és elment a kedvem.
    Persze, lehet éles manuál üvegeket használni a NEXeken is, de amikor utazok, akkor sokszor se idő nincs annyi egy-egy lövésre, se kedv azokat a régi nagy és nehéz obikat cipelni. Tehát mindenképp vagy a gyenge optikai teljesítményű kitobik, vagy pedig vannak natívnak a Zeissek, nagyon drágán.

    Fattyú: a hordótorzításon lehet szoftverrel segíteni. Az életlenségen már sokkal kevésbé.
    A 12-50 mérete, azt sajnos tudjuk, az az én szememben is egy nagy hátrány; de ettől még mindig élesebb. A Pana 14-42 PZ is hasonló méretű, de élesebb. Pedig hidd el, tetszik a NEX, éppen ezért a szívem szakad meg, hogy nincs hozzá jó obipark.

    Nagyobb DOF: ez tudom, hogy neked nem jó, mert szereted a bokeh-t és a manuál üvegeket. De ha Bogyó tájképeket készít kizárólag csak kitobival, akkor viszont lehet, hogy pont ez lenne jobb neki.

    De mindegy, csak vélemény, meg még egy opció lett volna Bogyónak.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák