Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi1979

    aktív tag

    válasz 80hun #25192 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat a Tamront illetően. Már csak az a kérdés hogy a 28-30-as vége van e olyan jó mint a 30-as 1.4-es Sigma? A másik végét értem.

    "Miért manual vakut veszel? Tt685s ?"

    Ha softboxba használom mi értelme lenne a TTL-es vakunak? TT600 olcsó és GN60 X-rendszer és HSS. Ebből lesz 2db+egy XT1-S+2-3db softbox (egy 120cm-es Godox octa gondolom a dupla TT600 csak kivilantja? Meg egy 80-90 es octa 1 vakuval hajfénynek. Illetve egy beauty dish-es 60cm-es octabox. Még úton vannak. Ha beválik, lesz egy 3. TT600 vagy helyette egy Godox SK300II - off, de erről van esetleg valakinek tapasztalata?

    "Megugye babákat nem vakuzunk jóideig még indirekt sem. Kicsi az esély de sérült már baba látása emiatt" - a baba kb 5 hónap múlva jön, addig az anyuka a fotóalany. Köszönöm, de ezt én is tudom. Bár a sok octaboxos youtube video fordított vakuval nem ezt támasztja alá. Ezért is szereztem be egy 100x150-es 5 in 1 derítőt.

    "Ha ff-re készülsz ne vegyél apsc obit.
    De ha nembiztos a ff-m akkor ne vegyél ff-m zoomot" - ok, tudsz esetleg hasonló átfogásban fényerős APSC obit? De ha lenne is az elkövetkezendő 5 évben és mondjuk 1éven belül FF akkor a nyakamon egy halom APSC-s obi. Azért 5év mert a Tamronra ha jól tudom 5év garancia van.

    derrik: Szép! Grat! A háttér honnan való? Ezek szerint próbáltad 6300-on is? Ott milyen volt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák