Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz tailor #895 üzenetére

    a 16-105 jó választás, bár a zoomátfogás már jár némi kompromiszummal. én sajnáltam rá még a 100k-t is, amennyiért használtan meg tudtam volna venni. a zoomgyűrű kialakítása kifejezetten idegesít (minden kis piszok belemegy).
    a 18-250-en is gondolkodtam, nem is keveset. ill. igazából a Tamron-féle verzión, mert olcsóbb és nem olyan béna a zoomgyűrű. néztem a dyxum értékeléseket, de sztem sokan nagyon jóindulatúan pontoztak, díjazva az átfogást, elnézve a hiányosságait. az is biztos, hogy a korábbi 18-200-as obiknál jobb.
    teszteket elolvasva azért kiderült, hogy ez bizony egy ultrazoom obi, azaz a két végén eég gyengusz, a fókusz lassú, a fényerő kevés. nyilván kényelmes dolog az obicserélgetést megúszni, de pl. a Tamron 55-200 a közös tartományban feltételezésem szerint lenyomja a 18-250-t, képminőség, AF, fényerő tekintetében.
    azt a vakut nem ismerem, ha olcsón meg tudod szerezni, nincs nagyon mit vesztened, a kérdés csak az, hogy mennyire tud együttműködni a vázzal, a kompatibilitáson túl.

Új hozzászólás Aktív témák