Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz Joshi #36143 üzenetére

    Ezt megtettem én is. Teljesen egyetértek. Nem lenne már olyan Lcd amiért odaadnám az Oled-et...
    Sőt kicsit meg is mosolygom a feltételezést. :DDD

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #36143 üzenetére

    Azért nem ennyire egyértelmű a helyzet, mint ahogyan írod, mert a ZD9 az általános képminőségét illetően az egyik legjobb LCD televízió, ami valaha készült. :K

    "HDR nem feltétlenül arról szól hogy a nap kiégesse a szemedet otthon a fotelban ülve."

    Nem, és de igen. :N :K

    A nagy dinamikatartományú képtartalmak visszaadásához az ideális fényerő min. 4.000 nit volna. Ettől még nagyon messze vagyunk, de egyértelmű, hogy minél nagyobb a fényerő, HDR tartalom esetében annál közelebb kerülhetsz az eredeti látványhoz.

    (Feltételezve, hogy kellően jó minőségű panel és elektronika támogatja meg a technológiát.)

    Márpedig ebben az LCD még mindig magasan vezet. Igaz, hogy a jelenlegi ~1.800-1.900 nit-es csúcs fényerő értékek még mindig messze vannak az optimumtól, de ez még mindig a duplája, vagy háromszorosa annak, amit jelenleg a legtöbb OLED képes produkálni.

    Nyilván sok minden függ itt is az egyéni preferenciáktól. Ahogyan olvasgatom a fórumot, az OLED topic, és jelen topic hozzászólásait az egyes felhasználók beállításaival kapcsolatban, valószínű, hogy legtöbbetek nálam hegesztőszemüveget venne fel. :)

    Én ugyanis világ életemben preferáltam a nagy fényerőt, még elsötétített szobában is.

    Mindazonáltal én a fentiek miatt úgy gondolom, hogy van még keresnivalója a csúcs minőségű LCD-knek a prémium szegmensben is.

    Kíváncsian várom a 2018-as OLED fejlesztéseket; azok ugyanis változtathatnak ezen!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák