Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imi1981

    veterán

    válasz sakal83 #33034 üzenetére

    Az csak éppen melyik hogy van beállítva. Én semmivel nem láttam szebbnek az ips paneles lg (munkatársamé) mint az én va paneles samsungomét. Sőt nekem a Samsung képe szebb!Sötét jeleneteknél ahol a va jobb feketét ad ott az ips gyenge feketét. De szintén sötét jeleneteknél a va fakóbb színeket ad mint az ips. Kinek melyik a zavaróbb. Nekem összeségében a va jön be de nem nézem hülyének azt se akinek az ips tetszik. Mások vagyunk más igényekkel ennyi.

  • blakey

    titán

    válasz sakal83 #33034 üzenetére

    Rosszul bármelyik panelt be lehet állítani, de a brutális kontrasztot és feketeszintet egy IPS panelből soha nem hozod ki és mindenféle Local dimming és egyéb "javító" oprciók nélkül kell érteni, mert persze állókép esetében egy LD-s IPS panellel lehet pillanatnyi jó feketét előidézni, de használat közben ez egy idő után zavaró lesz. Az IPS csak LD-vel tud feketét de úgy meg a részleteket tűnteti el illetve a kontraszton sajnos nem segít. Az eladókkal meg csak óvatosan, kevés az olyan aki szívből adja el a termékeket, mindig az a szebb, jobb amelyiket el kell adnia.
    Nézd meg, hogy most az LG mit csinál? A nagy IPS bajnok gyártó most ott tart, hogy az OLED-del reklámozza a feketét és mellé teszi az IPS paneles termékét, de mondok egy másik érdekes dolgot, 2 éve egyre több VA panelt alkalmaz a készülékekben mivel rájött, hogy túl drasztikus a különbség egy IPS paneles LG és egy OLED között. Önmagában az IPS jó lenne ha működne a dolog és végre jobb feketét tudnának 0,10 cd/m2-nél, de sajnos nagyon nem megy, nagyjából itt a határ míg egy VA paneles termékkel már 0,02cd/m2 alá is be tudnak menni. A kontraszt IPS esetén nagyjából 1200:1 cd/m2 környékén van míg VA esetében 5000 cd/m2 fölött.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák