Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Bogie #1 üzenetére

    ha nem muszáj a rádió és az usb 2.0 (a sony sem tudja ezeket) akkor iaudio g2. sokkal jobb mint a sony. egyedül a hozzáadott fülesben nem. AA elemmel megy 30+ órát. a Sony 70 órája nagyon elméleti érték, atrac-ba átrakni zenét nem érdemes, mert csak a sony támogatja. esetleg még samsung c1x, az is AA elemes, 30-40 óra.

  • d.hu

    csendes tag

    válasz Bogie #1 üzenetére

    Én Sonyt választanám, mert: az atrac3+ szuper kodek, a 70 óra üzemidő teljesen valós adat (az enyémben oktober végén cseréltem az AAA akkut, ma is azzal megy, pedig minden munkanap 2-3órát megy (atrac3+)), a hozzáadott füles jobb, és mert sokkal olcsobb -mint irtad- 10.000Ft-tal.

    Ha diktafonra van szükséged, sokkal jobbat kapsz kb 10.000ért(pl: Olympus), mint ami az iaudoban van.

    Ha rádióra lenne szükséged, 10000ért, körülbebül ezer-kétezerszer jobbat kapsz mint ami az iaudiokban van (hogy a Márkánál maradjunk: Sony SRF-59, 140óras üzemidő FM esetén, 1,5V IC. És még tuningolhatod is: http://www.fixup.net/tips/srf49/srf49.htm ).

  • d.hu

    csendes tag

    válasz Bogie #9 üzenetére

    szia


    Hogy elég hangos-e, az relaív, egyénfüggő. Én kb feles hangerőn hallgatom a hozzáadott fülessel a metrón is. Úgy érzem ha hangosabbra venném csak magamnak(hallásomnak) ártanék vele..
    Viszont ha nagy fejhallgatóval (~nagy impedancia, pl: 40 ohm) szeretnél a fejeden járkálni az utcán, ahhoz valószinűleg kevés lenne már a Sony. Viszont bármilyen fülhallgatóhoz elég kell hogy legyen.

    Ha atrac3+ba kodolsz (miért is ne..) akkor 1 szám körülbelül 20-30mp (kódolás+feltöltés együtt), de ez nyilván függ a számitógéped sebességétől (nálam Athlon 1700+; 256Mb DDR sdram). A sonic stage automatikusan átmásolja az atrac filet a lejátszóra, de ugyanakkor a merevlemezen is elmenti magának. Ezért ha máskor ugyanazt a zenét akarod áttenni, akkor nem kódol ismét, hanem egyből átmásolja a már régebben kodolt atrac filet a winyórol.

    A feltöltési sebesség a Total Commander szerint 900Kbyte/s körül ingadozik. Lehet pen-drivenak használni(a Sony külön felívja rá a figyelmet).

    EQ beállitás mindenre megy. (ez is csak egy régi leganda hogy nem megy). két hangbeállitást menthetsz el. a mély hangokat -4..+3ig állithatod, a magasakat szintén. Én az alap 0-0(bass-treble) helyett 1-1en hallgatom,jóó.


    Hogy mennyire tartós e az jó kérdés, csak az idő tudja eldönteni.



    A G2 is jo lejátszó, csak ugye 50%-al drágább mint a Sony ami már szvsz nagyon húzós(ebben a kategóriában). 10000Ft nagyon sok,csakhogy érzékeltessem: ha azt nézem 12900ért SonyEricsson j300i-t kapsz a praktikumban 2500lebeszélhetőséggel. Namost mindenki tegye szivére a kezét ki mit választana: Sony nw-e105+ SonyEricsson j300i VAGY iAudio G2? Szvsz egyértelmű: a Sonyk. Bár én Sony fan vagyok...




  • Rendi

    csendes tag

    válasz Bogie #13 üzenetére

    Hi. Nem rég vettem a barátnőmnek egy sony nw-105-t, kicsit azért tesztelgettem, és csak dicsérni tudom! A hangzás gyönyörű, nagyon jó a gyári füles, egyszerű a kezelhetőség, tényleg kibír 70(!) órát egy AAA elemmel. Az atrac3 sztem nagyon jó, igaz kicsit több idő így felrakni a számokat, de megéri: egy 64 kb/sec-os atrac3 szám minősége JOBB mint a 128kb/sec-os mp3-é, így dupla annyi szám fér rá(512mb-os esetében kb 320). Ha pedig nem akarsz vacakodni, csak pakold fel sima mp3-ba!

Új hozzászólás Aktív témák