Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHM

    addikt

    válasz kaliber #401 üzenetére

    Jól gondolod, ez az.
    Én a múltkor "2GB-os" MS Pro duo kártyával jártam így.
    Valójában 128 MB-os volt.
    Pedig még hologramos, eredetiséget igazoló matrica is volt rajta...

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • NorbertoEco

    tag

    válasz kaliber #407 üzenetére

    Olyan megoldást tudok amivel a tényleges kapacitást látod és PC-n nyugodtan formázhatod mert a korábban megadott partíció méretet marad illetve mobilban is jó, pontosabban addig jó amíg le nem formázod. Valamiért a mobiltelefonok formázása vissza állítja az alap azaz a "Hamis" kapacitásméretet.

    Először is tesztelni kellene a kártyát a h2testw 1.4 nevezetű programmal amit innen tölthetsz le. Elindítás után állítsd angol nyelvűre, válaszd ki a pendrive/microSD kártyát, én a helyedben nem a teljes kapacitást tesztelném mivel tudjuk, hogy kb mekkora lehet ezért én 9000MB-ot állítanék be:

    Majd amikor kiírta hogy hány GB az OK azt jegyezd fel valahová. Nálam 7,3 volt utoljára.
    Én a biztonság kedvéért 1 tizedesjeggyel kevesebbel számolok mindig szóval 7,2GB. A te általad kapott eredményt szorozd fel 1024-el hogy meg kapd pontosan MB-ban.

    Ha nem akarsz mindenféle particionáló programot feltelepíteni a gépedre akkor a következő a teendőd:
    A Windows 7 Start menüjébe írjuk be a „cmd” szót, majd a Programok csoportban megjelenő CMD-re jobb egérgombbal kattintva válasszuk a Futtatás rendszergazdaként opciót. A rendszergazdai parancssorba a következőket kell begépelni, hogy a 8 GB-os AIDA64 pendrive-ot 4 GB-osként biztonságosan használni tudjuk (FIGYELEM! Minden adat törlődik a pendrive-ról! Az „X:” az USB kulcs meghajtó-betüjele!):

    diskpart
    list disk
    select disk x (x=a pendrive sorszáma)
    clean
    create partition primary size=4096
    select partition 1
    assign letter x
    format fs=fat32 label=”AIDA64”
    exit

    Bővebb leírást itt olvashatsz. (nekem az AIDA nem vált be)

    [ Szerkesztve ]

    Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

Új hozzászólás Aktív témák