Új hozzászólás Aktív témák

  • megyocon

    csendes tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő:

    Két SATA vinyóm nem fér meg egymás mellett.
    ASUS A7N8X-E Deluxe alaplaphoz kapcsolódik egy 120 GB-os Maxtor és egy 160 GB-os Seagate (ST3160812AS - ez lehet, hogy SataII)
    Mindkettőn van egy friss WinXPprof rendszer telepítve.
    Ha csak önmagában van valamelyik, akkor simán feláll a rendszer.
    Ha bedugom mindkettőt, akármelyiket is teszem elsődlegesnek (0-ás vagy 1-es pozícióba), mikor elindulna az XP, a WindowsXP logo közben (amikor fut a kis kék csík), egy általános védelmi hiba jellegű kék képernyőt villant be és újraindul a gép. Nem látom, hogy mi van írva a kék képernyőre, mert csak egy tizedmásodpercre villan fel.
    Csinálja ezt úgy, hogy bármelyiket dugom bármelyik SATA csatira, kék halál.
    Önmagában mindkettő elindul.

    Már próbálkoztam azzal, hogy a 120-asról elindítom a Seagate DataWizzard progit, de amikor kéri, hogy indítsam újra a gépet, és dugjam be az új Seagate meghajtót (160-as), ugyanúgy kékhalál és reboot.

    Csökkentett módban sem indul el. Fekete képernyő, villog a kurzor, aztán reboot.

    Nem RAID-ben akarom használni őket, csak szépen egymás mellett, mint rendszervinyó és mentésvinyó.

    Szerintetek mi lehet a baja? Jumpereléssel is próbálkoztam már, hátha a SataII sebességgel van baja. Lekorlátoztam, de így sem megy. Mondjuk ha egyedül van a 160-as, simán egyszerű SATA-nak látja, nincs vele semmi gond.

    De nekem kéne mindkettő egyszerre.

    Valami ötlet?

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák