Aktív témák

  • Shono

    aktív tag

    A samsung monitorokon van egy "rejtett" opció, amivel meg lehet nézni a monitor olyan adatait, ami a dobozon és a manualban biztosan nincs feltüntetve.
    Hasznos lehet még használt monitor vásárlása esetén.

    Elérhető adatok:
    - Monitor On Time (üzemórák száma)
    - Panel Ch. No. (tippem van csak: panel esetleg háttérvilágítás csere száma)
    - On Time (aktuális panel üzemideje)
    - cycle (tipp ki/be kapcsolás száma)

    - Scaler-MCU (tipp: panel gyártó)
    - Panel Info (melyik típusú panel, érdekes lehet pl.: 226BW esetén, hogy S vagy A panel)

    Mielőtt: Olvastam ilyet, hogy a módosítása / hozzáférés gar. vesztéssel jár. A módosítás lehet, de a hozzáférést nem hiszem. Honnan tudnák, ha nem módosítasz semmit...

    "Elővarázsolás"
    1. Állítsd a kontrasztot és a fényerőt is 0-ra.
    2. Lépj ki az OSD menüből.
    3. Nyomd meg a MENU gombot.
    4. Nyomd a SOURCE/ENTER gombot 5 másodpercig.

    Voalá...

    KILÉPÉS:
    Kikapcsoltam a monitort utána meg vissza.

    Megj.:
    Sajnos először megpróbáltam a menü gombbal kilépni, minek hatására a Panel Ch. No. 0-ról 1-re változott (az volt kijelölve). Nem tudom pontosan mit csinál, de ezzel a
    Monitor On Time értéke megmaradt, az On Time idő viszont nullázódott.
    Ha valakinek van tippje hogy lehet a Panel Ch. No.-t visszaállítani 0-ra az szólhat. :-) Szerintem azonban csak fölfele tud számolni...

    Ha valaki kíváncsi a monitorára, szerintem hajrá, csak kikapccsal lépjen ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Furky

    őstag

    válasz Shono #1 üzenetére

    Aha, köszi.
    1. ennek a Samsung topicban a helye
    2. ezeket tudjuk.
    3. Samsung topic első hozzászólásában szerepel, hogy hogyan kell belépni a szervíz menübe
    4. Az elérhető adatok, amiket feltételezel,azok csak részben igazak, illetve tippek (azaz érdemi információt nem tartalmaz)
    5. a monitorok paneltipusát nem így kell megállapítani, ez is le van írva a Samsung topic első hozzászólásában

    Szerintem ez a topic zárható.

  • old_artist

    addikt

    válasz Furky #2 üzenetére

    Szerintem is zárható, mert a "Samsung monitorok" topikban, minden erre vonatkozó, sőt még több információ is megtalálható! :K

    mod: kérlek Shono, hogy a linkelt és a "Furky" ajánlását vedd figyelembe!

    Zárható!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák