Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Aryes #18247 üzenetére

    Én ha csak egy szem widgetet teszek is ki, nem nyugszik, amíg azt is be nem csukja. Így hát le is mondtam a használatukról.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Aryes #18344 üzenetére

    "tizen egy teljes értékű Linux, valódi multitaszkinggal, amiből jelen pillanatban egyetlen egy sincs a piacon."

    Ott a Sailfish, de már korábban tudta ezt a Maemo is, a BlackBerry OS 10 pedig szintén egészen bizonyosan tudja a valódi multitaszkot. :R

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Aryes #18347 üzenetére

    O.K., a hangsúly a jelen pillanaton van, rendben, de ha "a tizen natív kódot fog futtatni" - hát akkor még az is a jövő, nem? :)
    A Sailfisht ugyanúgy bejelentették már, mint a Tizent, de nem tudok több Tizen alapú készülékről forgalomban, mint Sailfish alapúról. Mondjuk érdekelne, hogy melyik hogy áll.
    Az Ubuntut viszont direkt nem is említettem, mert az úgy tudom, nem is tud valódi multitaszkot, amellett, hogy valóban még a kanyarban sincs. :)

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz kalolaci #18552 üzenetére

    Én szemezgettem, amíg nem nem láttam élőben. Szeretem a nagy telefonokat (is), na de ez, a péklapát kutya f. hozzá...

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz leslieke #18554 üzenetére

    Nekem Q10-em van, mi is a kérdés? Üzemidő? Hívásszűrés? Egyéb?

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    Köszönöm a sok kérdést, akkor igyekszem sorban válaszolni. :R

    Consono kartárs lengyel kollégájának igaza van, a Q10 piszkosul eltalált telefon.

    @leslieke: "Az érdekel, a badás számletiltáshoz hasonló funkció van-e benne? Üzemidő gondolom a szokásos 1-2 nap lehet."
    Sajnos, azt kell mondjam, ez nincs. :( De még normális 3rd party alkalmazás sincs jelen idő szerint a BlackBerry World-ben (a saját alkalmazásbolt), ami viszont egyáltalán nem jelenti, hogy holnap már nem lesz, mert igen erőteljes a fejlesztés rá.
    Egy olyan ingyenes app van rá mindössze most, ami egy bizonyos "1010" meg egy "one2free" nevű szolgáltatóval működik együtt, így valósít meg viszonylag kifinomult hívásszűrést, egyénenként. Idehaza az app működésképtelen.
    Az egyetlen lehetőség, amit találtam, az jelenleg az, hogy a Parental Control-t be lehet állítani úgy, hogy csak a partnerlistánkon található személyek hívhatnak. (Telefonhívás csak partnertől és a Szöveges üzenet csak partnertől opció kipipálandó).
    SMS filter külső alkalmazásként, na az van, 0,89 EUR. Egyelőre itt tartunk...
    Az üzemidőről ld. lejjebb.

    @aryes: A Sailfish-ben -a nyílt forráskód meg a valódi multitaszk mellett- az a poén, hogy a legtöbb Android alkalmazás módosítás nélküli futtatására képes. Szerencse, hogy a fejlesztőcsapata kivált a Nokiából... :U
    A Tizen-nél konvertálás kell, ha jól értettem, ehhez olyan eszközöket írtak a hozzáértők, mint az Infraware Android-to-Tizen, meg Intel APP Porter Tool, utóbbival iOS szoftvert (is?) lehet konvertálni rá.
    A BlackBerry 10 OS-nél is kell konvertálás, az .apk-ból .bar-t kell csinálni. Újabban sokkal több Android alkalmazás futtatható már sikeresen, amióta a BerryLeaks Team a BlackBerry 10.2-re kiadta az új Jelly Bean 4.2 runtime unlockolt verzióját. Azok az androis appok viszont, amikhez Google Framework kell, azok nem futnak.

    "engem az érdekel, ha utazom 10-20 órát egy buszon, képes lehetek-e vele végig szórakoztatni magam, net, videó, zenehallgatás, vagyis aktív használat mellett meddig bírja. Mennyire gyors a telefonkönyv, ha fut egy program a telón, és közben hívnak, kell-e 10 másodperc, hogy reagáljon a kijelző az érintésre, és fogadja a hívást. Kell-e 20 mp, hogy elindítsa a tárcsázót, az üzeneteket, az emailklienst, amitől androidon az égnek áll a hajam. :W"

    A Q10-be egy 2100 mAh-s akkut tettek, és nagyon jól bírja a gyűrődést. Volt olyan, hogy szinte le se tettem a kezemből, egész nap nyektettem, és így is röhögve kibír egy napot. Normál esetben 2 nap, ha nem piszkáljuk állandóan :) Ha mondjuk folyamatosan filmet néznék (ezt nem próbáltam), hát, 20 órát talán úgy nem, de 10-12-t szerintem kibír simán.
    ha megnézed a gsmarena méréseit, az jó támpont, és ahogy nézem, egybevág azzal, amit tippeltem.
    A kijelző a legkisebb fényerőn is teljesen jól olvasható, még napfényben is, ezt csak azért teszem hozzá, hogy vannak dolgok, amivel azért itt is érdemes takarékoskodni, én a 3G-t pl. alapból utálom, csak voip hívások idejére állok rá, a wifi nem fogyaszt sokat, jól megoldották, a BT viszont nekem úgy tűnt, hogy "jó étvágyú". Az NFC bekapcsolt állapota semmilyen mérhető hatással nincs a fogyasztásra. A helymeghatározás energiaigénye se tűnt vészesnek.

    A Q10 kib.ul gyors, és nekem nem sikerült belassítani se, akárhány dolog fut a háttérben. Híváskor is azonnal reagál. Mindenre azonnal. Nincs akadás. Üzenetek, emailkliens, minden valós időben. Ahogy mondani szokták, baromi "szmúsz" a felhasználói élmény. (Némi teszt a mobilarénán, vagy tőlem, ha érdekel valakit).

    "Jó, akkor egy még konkrétabb kérdés: az androidos igo primo-t fel lehet ügyeskedni BB-re? ;] Mennyire nyitott a platform, fájlkezelő van rajta? Rendszert lehet piszkálgatni? Lehet rá "harmadik féltől" származó appokat tenni? ;]"

    A primo-t? Hááát, erre nem vennék mérget, hogy sikerül. Szerintem nem fog működni. Már a 720x720 pixeles kijelzó is elég speciális. Először is a 10.2-es OS-t kell felszuszakolnom rá ehhez, ami most még csak leaked (kiszivárgott) van Q10-re. Túl sok a kérdéses pont, ahol szerintem elakadhat az ügy, de megkísérelem, ígérem. Egyébként több, egész jó navi van rá. A BlackBerry Maps ugye alapból rajta van. Aztán 3,59 euróért van BeMaps Pro with Google Maps, offline megoldásnak nagyon jó a Mireo Don't Panic, ez TomTom térképeket használ, hangos navigációra képes, használja a TMC adatokat és Foursquare integrációt is tartalmaz, mindössze 13 dollárért, és még ezeken kívül is van vagy 3-4 offline, hangos navi.

    Fájlkezelő van, a natív is (erre kitértem a teszben is) egész jó. A fájlküldés BT-n keresztül pc-re nekem nem sikerült valamiért, pedig állítólag lehet.
    Érdekesség, hogy a .bar kiterjesztésű 3rd party alkalmazások telepíthetők a készülékre kifejezett root vagy jailbreak nélkül is, az eljárás neve itt (is) sideload, és egy pc-s app kell hozzá (van többféle is). Itt csináltam egy leírást az egyik lehetséges módszerről.

    @leslieke:
    "Újabb kérdés, a zenelejátszó milyen?"
    Szerintem korrekt, főleg mert szépen is szól (a natívról beszélek, ami pl. szerintem a Z10-en sokkal szarabb, talán a hangcsip miatt, vagy én nem tudom), de a lényeg hogy ez szépen szól. Ekvalizer nincs, lyrics nincs, a zenék rendezhetők mindenféle szempontok szerint lejátszási listákba (összes, mostanában, év alapján, ill. saját lista), a zenekönyvtár előadók, albumok és műfajok szerint rendez. A BlackBerry asztali telefonkezelő programja (a Kies megfelelője) a BlackBerry Link nevű szoftver együttműködik az iTunes-szal is, ha éppen úgy akarjuk, így is menedzselhetjük a zenéket a készüléken.
    A szó igazi értelmében vett cover flow nincs, vagyis mutatja az albumborítókat, de nem olyan fancy, mint egy Wave-en, vagy egy iPhone-on. Azonban az alkalmazásboltban lehet válogatni a zenelejátszók közt, amik tudnak dalszöveget, ekvalizert, stb.

    Bocs a hosszú offért.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Aryes #18563 üzenetére

    Ajj, zavarba hoztok, köszönöm a dícsérő szavakat. :R
    Hosszú nyomással lehet, valamint a prediktív szövegbevitel igen jó hatásfokú, és -szemben az andoidon tapasztalataimmal- szinte mindig jó alternatívákat hoz fel, ha ékezet nélkül gépel az ember, akkor is. Így elég gyorsan lehet ékezetesen gépelni. Még a ragozott alakokat is kezeli, felajánlja, legtöbbször jól, ráadásul tanul is egész intelligensen, elég hamar rááll a stílusunkra, szófordulatainkra. Vigyázni is kell, mert ha direkt írunk valamit rosszul, akkor azt úgy jegyzi meg. (Pl. viccelve azt írja az ember: "mongya kérem, mizújs" - megjegyzi.)

    Köszönöm a korrekciót, valóban így a helyes, javítom is!

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Aryes #18564 üzenetére

    A képernyőzár gombja szerintem könnyen megszokható ám! Amúgy (gondolom) a BB-s hagyományok miatt hagyták ott, ahol mindig is volt.
    Az FM rádió nekem is vesszőparipám, bár nem sokat hallgatom, de mindig úgy vagyok vele, hogy az ember ha annyi pénzt kiad, akkor igenis legyen már az is benne...
    Ezt az igényemet kielégítendő tartottam meg Artut, az Xperia Mini Pro-mat. :))
    Abban a robotkában minden benne van, "a tér csodája" -hogy egy környékünkön élő autókereskedő kedvenc szófordulatát ellopjam, amit ő a kis autókra szokott használni :)- a mai napig megállja a helyét. Nem mellesleg kiváló fizikai qwertyje van, és röhejesen olcsón sikerült beszerezni.
    A tizen/ubi/sailfish triót én is izgatottan várom.

    @gelbelex: Neked is köszönöm a nyugtázó szavakat! :R

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

Új hozzászólás Aktív témák