Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Furky

    őstag

    válasz Simtu #5317 üzenetére

    Nekem 226BW-m van. Játékra tökéletes. Amennyiben használtan veszed, figyelj oda, hogy pixelhibás-e, zúg-e, vagyis hogy ad-e ki valami sípoló, alacsony frekvenciás búgó hangot. Erre a modellre ez még nem jellemző, inkább az újabb modellekre jellemző, de az ördög sosem alszik. Ha csak akkor hallod ezt, ha nagyon közel hajolsz, az nem probléma.
    A monitort 3 féle panellal szerelték, eleinte Samsung panellal, majd AUO, és végül CMO panellal. A dinamikus kontrasztot be se kapcsold, mert még nem tökéletesítették. Az RTA-t bekapcsolhatod, ettől lesz az alapjában véve 5ms-es monitor 2ms-es. De ez csak kb parasztvakítás, egyrészt, mert a különbséget a szem nem képes érzékelni, másrészt mert az a 2ms csak a szürkéből szürkébe váltás ideje. Viszont ha bekapcsolod, és PH-n scrollozol lefele, akkor a barna zöld effektet húz magával... Természetesen csak a scrollozás ideje alatt. Én egyszer bekapcsoltam még 1,5 éve az RTA-t kipróbálni, majd ki is kapcsoltam. Felesleges. A fórumban erről a monitorról sok pozitív, és sok negatív vélemény szerepel. Mennyiért vennéd? És mennyi idős? Mert ha közel van már a 3 évhez, vagy már elmúlt annyi(elvileg nem lehet annyi, mert annál frisebb modell), akkor nem biztos, hogy érdemes megvenni, mert a Samsung monitorok jellemzően 3 év után adják meg magukat. Vagyis ilyen esetről lehet hallani. Persze nem általános eset, nem midnennapi, de van rá példa. :)

Új hozzászólás Aktív témák