Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz DeFranco #115029 üzenetére

    Én Samsungot vennék, két barátomnak is LG-je van, de nem csúcsmodellek.
    A síugrásnál próbaképpen áttettem a természetesről kiemelt-re és egyből fehér lett a hó, vakított.
    A színhőmérséklet is elviszi a színeket.
    Szerintem egy Samsungot be lehet állítani olyanra, hogy jó kép legyen.

    Ha érted, akkor már elavult.

  • hardverlog

    aktív tag

    válasz DeFranco #115029 üzenetére

    Semmi de semmit nem jelent mit látsz egy áruházban, ha nem tudod a kezedbe venni a távirányítót és beállítani + megnézni hozott tartalommal, főleg ha nincs külön mozi szoba....szóval szép hosszan írtál, de így sok értelme nincs.
    Eleve legtöbbször demo videók mennek, a legjobb minőségben, amit egy átlag felhasználó otthon nem fog tudni kihozni kábelt tv hd adások nézésekor, de még letorrentezett filmekkel sem. Másrészt nagyon erős a mesterséges fény, otthon soha nem lesz olyan fényviszony, soha...
    Szóval én inkább teszteket olvasgatnék + pár örök szabályt tartanék be (minél nagyobb sorozatszám stb.)...és akkor kisebb a csalódás esélye.

    mpo: a hd adások 1080i jelzésűek:

    1080i - az összefűződve kapcsolódó (interlaced)

    Az 1080i esetében minden videó kocka „fél” képkockákon keresztül kerül elküldésre, egymást váltva. Ez mit jelent? Hogy nem teljes képkockák indulnak el az adótól, hanem csak azoknak a „fele”, azaz 1920x540 pixel tartalmúak, és csak a páros, vagy csak a páratlan sorok, váltakozva minden harmincad másodpercben. Az emberi szem számára természetesen teljes képeknek tűnnek a gyors váltakozási idő miatt.

    1080p - a progresszív

    Az 1080p esetében minden képkocka fokozatosan és egészben van elküldve az adótól a vevőig. Ez azt jelenti, hogy mind a páros, mind a páratlan sorok egyszerre indulnak, egy teljes képkockát alkotva. Az eredmény egy „gördülékenyebb”, könnyedebb kép kevesebb mesterkéltséggel, így az 1080p jobb minőségű és tisztább képet tesz lehetővé.

    Felteszem tehát, hogy a fentiek miatt nem mindegy milyen tudású egy tv, milyen szintet képvisel egy márkán belül....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák