Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz korcsi #2019 üzenetére

    "Az mitől lehet, hogy nálam nincs hasznos kimenete a pidstat parancsnak?"
    rtorrent tobb sub-process indit, probald ki a tobbi PPID-et is: pl. 916. Ha van pillanatnyi feltoltesed, akkor latnod kell lemez-olvasast!

    "A beolvasott blokk (ami úgy tudom kis méretű is lehet 4KB szektorméretnél talán annyi), a torrent szeletméreténél kisebb"
    Alex is erre gondol, bar nem tudom pontosan mit ertunk blokk alatt.
    Ha minden igaz, rtorrent (libtorrent pontosabban) teljes torrent chunk-kal operal (ennek merete teljesen kulonbozo lehet, 256KB - 16MB) s nem szeletekkel. Elso korben valszeg ez a problema forrasa.
    Itt a hozzaszolas, amire fentebb hivatkoztam: [link]
    Mindez pusztan hipotezis, mindaddig, amig ez a bug ki lesz javitva (ha egyaltalan valaha ki lesz :) ).

    "ha az rtorrentnek nem is az operációs rendszernek illene gyorsító tárazni."
    Ezt pedig egyaltalan nem ertem :) Itt egy erre vonatkozo hozzaszolas: [link]

    " rTorrent is wasting insane amounts of I/O. Keep in mind rTorrent is wasting massive amounts of random i/o, not sequential, which compounds the issue as far as increasing overall disk I/O latency goes."

    "És most ugrott be, mi történik, ha a most megfigyelt érték nem a fizikai háttértár olvasásokat jelenti, hanem amikor onnan fér hozzá adathoz a program, bár az a gyorsítótár okán már a memóriában van"
    A teszt-parancsok a kernel altal szolgaltatott tenyleges lemez-olvasasi sebessegeket mutatjak.

    Es a fent emlitett 3x-4x olvasasi sebesseg csak a jeghegy csucsa, ami minden rendszernel jelentkezik, de ha pl. NFS halorol (pl NAS) seed-elsz, akkor ez az egekbe ugrik: [link] , [link] , [link]
    Igy ezt ne rtorrent-tel tegyuk! :)

Új hozzászólás Aktív témák