Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hun'reeth

    őstag

    Hali!
    Már egy másik topicban is érdeztem de ide is illik.
    Adott egy Huawei cucc ezen jön be a net, tv, stb. (most adta a "drága" szolgáltató, bátyám szolgáltatót váltott)
    A LAN1-be érkezik a net. Van DHCP is benne.
    ip címe: 192.168.1.254
    dhcp: 192.168.1.1 - 192.168.1.15

    Ehhez egy CAT5 patch kábellel kötnék egy TP link wr814N típusú routert mert a Huawei wifije szar és nem bírja a torrentet, meg csak 130Mbites a tp link viszont 300-as és stabilan tarja a sávszélességet is.

    A tplinkadatai:
    192.168.0.1 (gyári)
    dhcp: 192.168.1.100 - 192.168.1.200

    Egy csomó verziót próbáltam amit a neten olvastam ill. topicokban de valahogy nem sikerült működésre bírni.
    A problémát tetézi, hogy a tplinkhez csak wifin tudok kapcsolódni és beállítás ill összekötés után jellemzően már nem érhető el az admin felülete hiába pingelem az elméletileg beállított ip-t.
    Sajna az ipconfigban ekkora már csak a wifi adapteremig látok, annak a címét tudom pingelni de a routert már nem, miután a dhcp-t leállítom.
    Sem WAN-LAN sem LAN-LAN beállítással nem sikerült elérnem a netet.
    Addig jutotam, hogy saját gépről már láttam a tplinket és a másik routert is. Mindkettő admin felületét elértem. A Huawei-nél láttam is a saját gépem egy adott ip -n (de nem azon ami elvileg a routerben akkor be volt állítva ip-nek!) de net ekkor sem volt.
    Nem tudom nem-e az a gond, hogy a LAN-ra jön a net a szolgáltatótól? :U

    Jó lenne valami megoldás mert épp azért vettem annó a tplinket, hogy ne kelljen kábelt huzigálni. :(

    ''Öregember nem gyorsvonat!''

  • Hun'reeth

    őstag

    válasz Gézengúz #19396 üzenetére

    én is arra jutottam, hogy nem oszt ip-t ezért nem érem el (mivelhogy a wifi adapternek kell egy ip amin csatlakozhat a routerhez)

    nem tudom érdemben változtat-e valamit, hogy 192.168.1.253 lenne a tp-link LAN ip-je :U végülis megpróbálhatom, kösz!

    ''Öregember nem gyorsvonat!''

Új hozzászólás Aktív témák