Új hozzászólás Aktív témák

  • IPHUN

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy TP-Link WR-841N routerem, amin a DD-WRT v24-sp2-es verziója fut.
    Úgy építettem ki a hálózatot, hogy a netet vezetékesen és vezeték nélkül is a router osztja szét.
    3 mappát megosztottam SMB-vel a Windows-os gépemen úgy, hogy ahhoz csak két általam kreált felhasználó (jelszóval levédve) férhet csak hozzá. Az egyiket a WII, a másikat én használom Ubuntus gépemről rákapcsolódva a megosztásra.
    Ezek a beállítások tökéletesen működtek, amíg XP futott azon a gépen amiről megosztottam a 3 mappát.
    Windows 7-re váltottam és azóta csak részben működik a dolog. (Mindent ugyanúgy állítottam be) A WII rá tud kapcsolódni, de én az Ubuntus gépemmel nem (egyik felhasználóval sem).

    Először azt hittem, hogy valamit rosszul állítottam be, de egy hasonlóan beállított megosztáshoz simán hozzá tudtam kapcsolódni az Ubuntus gépemmel egy másik környezetben, ahol a routeren nem DD-WRT fut.
    Ezután találtam olyan leírást, hogy a DD-WRT-nél kell engedélyeznem a SAMBA szolgáltatást, amit a Services-nél kell keresnem.

    Lehet, hogy most ez egy hülye kérdés, de én sehol sem találom ezt a beállítási lehetőséget. :F
    A Services-nél nem találok ilyesmit, csak Services, VPN, Hotspot, My Ad Network.
    Valahol be kéne állítanom, hogy látható legyen ez a beállítás?
    Vagy szerintetek nincs hozzá köze és teljesen rossz úton járok?

    Üdv.:
    IPHUN

Új hozzászólás Aktív témák