Új hozzászólás Aktív témák

  • Protoss

    senior tag

    válasz Den #344 üzenetére

    Hali!

    ''A kapitalizmushoz annyi köze van hogy ezek a_természeti_elvek érvényesülnek a kapitalizmusban, épp ezért ez a legstabilabb társadalmi gazdasági forma. Nem próbál az emberi természet ellenében működni, hanem hagyja érvényesülni a jó öreg, több száz millió éve bevált alapelveket''

    A szokásokat és a természet törvényszerűségeit elöször te raktad össze! :D a szokásokat az emberek alakítják ki, ami az emberi természetből adódik.

    Szerintem kötöd az ebet a karóhoz, hogy ezzen a világon nem lehet változtatni kár küzden, ez van és mindenki menjen dolgozni!
    Semmi gondom ezzel, hiszen mindenki a saját tapasztalataiból indul ki. (Csupán csak azért jegyzem meg mert a #175 hozzászólást ezzel kezdtem, hogy kár a világ szemléleten vitázni.)

    Ami furcsa, hogy csak olyan hozzászólásaimra reagálsz ami ellentmond neked és általában ugyanazokkal az érvekkel operálsz.
    Tehát felépült a kalsszikus pozíció, mindenki mondja a magáét. itt kell abbahagyni.

    ''ebből látszik hogy nem érted a lényeget'' - ezt mondhatnám én is neked, mert a lényeg nem az evolúció, nem a társadalmi rendszer, hanem a gondolkodás mód.
    Röviden, szerintem ideje tovább lépni a mi vagyunk a világ csúcsragadozói szemléleten és helyette inkább a gondos gazda szerep betöltésén kellene rágódni.

    Na, jó hosszú lett. Inkább munkát keresnék! :D

    Üdv

    Ne glettelj, a vakolás jobb

Új hozzászólás Aktív témák