Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • volandy

    senior tag

    válasz Sz.L. #8660 üzenetére

    Okkés!
    Köszi!
    Tavasszal, amikor észrevettük, hogy penészednek a sarkok. Még hideg volt nem akartam festegetni, penészölőzni mert nem tudtam volna rendesen kiszellőztetni.
    Méregettem infrahőmérővel a lakást. 24C* volt a lakásban, de a sarkokban lent a padlószinten kb: 12C* körül. Kint kb: 5C* körül.
    Nem gondoltam a lábazatra, hogy az hűti le.
    Parafa padlók vannak a szobákban. Gondoltam teszek alá lépésálló szigetelést, azt még télen is meg tudtam volna csinálni, de itt a fórumon lebeszéltek róla.
    Van légtisztítóm, elég nagy, 5literes, kinyitottam az összes ajtót, és amikor nem voltunk otthon, melóztunk reggel kb 6-tól este 9-ig ment. Páramérő szerint 45%-50-55% volt a páratartalom. Sokszor úgy éreztük, hogy száraz a levegő, ezért egy idő után ezt mellőztük.
    Vettem még párátlanító tablettákat és beraktam a sarkokba. De még mindig volt ötletem. Vettem sólámpákat. Beraktam a penészes sarkokba. 25W-s izzók vannak benne. Ledes volt eredetileg, de nekem az kellett, hogy melegítsen. Gondolkod(tam)om azon is, hogy veszek pc ventillátorokat és azokat még odateszem, de még várok, mert az egyik sarokban ott van az asztali számítógépem és az melegíti is a sarkot és levegőt is fúj, de mégis penészes volt mögötte a fal, igaz nem megy egész nap sőt elég ritkán.
    Hát kb ennyi.
    A lábazatszigetelésről szerintem idén már lecsúszok, mert nem tudtam még eldönteni, hogy csináljam annyi az infóm (5cm a falszigetelés így akkor a lábazatra csak kb 3cm-t tudok tenni, ha leverem az alapon lévő fröcskölést, mellébetonozást vagy mi az, akkor már elfér akár 8cm is, de az elég nagy meló és van aki azt mondja, hogy fölösleges is), és már itt a rossz idő is.
    Ja és a grátisz, hogy most vettem észre, hogy foglalkozom ezzel a szigeteléssel többet, annó a „mester” aki csinálta a szigetelést nem rakott vizorrot. Ami folyik le a falon csapadék az nem lecsöpög, hanem ráfolyik a lábazatra.
    Dióhéjban kb ennyi!

Új hozzászólás Aktív témák