Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobias40

    veterán

    válasz sopruk #34900 üzenetére

    Amire Ő használja ,nem érdemesebb ingyenes "kártyás fizetéssel" feltölteni azt utalás helyett??(amúgy az utalás miért lehet jobb feltöltésre?)
    Én is erre használom gyakorlatilag csak és így teljesen ingyenes a pénz átvitele a Takarékbank-ról a Revolutos kártyámra.

  • #33802016

    törölt tag

    válasz sopruk #34900 üzenetére

    Igen, de ott minden Tranzakció fizetős elvileg, így kalkulálni kell megérheti-e. [link] De itt elég jól össze van szedve elvileg.

    "De "globálisan" nézve még több érv szól a Mo-i leánybank ellen."
    A lényeg, hogy várhatóan előbb utobb nem cska litvániában lesz fiókja, hanem lesz más országban is leánybank... csak annak alapítása drága, nem véletlenül Litvániában alapítják az ilyen cégeket, a könnyített szabályok (tőke) miatt. A Magyar történet meg majd kiderül... Én bízom benne, hogy rendeződik...

    "A Revolut bank akar lenni, minden banki szolgáltatást is akar nyújtani. Így viszont megjelenik az összes banki költség nála is."

    Jó, de ezt úgy mondod, mintha ez magyar sajátosság lenne, de nem az. Portugáliában, és máshol is ezek ellen ágál az ottani bankrendszer, és felügyelet... nem egyedi eset ami nálunk van.

    " A magyar OBA viszont "előre feltöltős", azaz a kezelt betétek, a számlán levő pénz után az OBA-ba folyamatosan fizetni kell."
    Ez is, igaz, nálunk ilyen rendszer van, és több más országban is, teszem hozzá. Viszont vannak olyan országok is ahol utólagos (h baj van akkor szedik be pl Ausztria). De szerintem itt inkább a tőke a különbség.

    Nem mindegy, hogy 1 millió eruróval tudsz alapítani, vagy 5 millió euró kell hozzá, ha jól tudom kb ez a standard banki alapítás, induló tőkéje. Ehhez képest a betéti alap valószínüleg eltörpül, akár előre, akár utólagos...

    Viszont most baromira érdekelne, ha forint-os iban lesz, ugye jól értem? Akkor euro-t ugyan úgy tud utalni, fogadni, mint most vagy?

    Tehát ha pl Allamkincstártól jönne kiutalás, euro - litván ibanra, akkor az ugyan úgy lenne, mint jelenleg? (még nem próbáltam, de érdekel, hogy müködik). Mert más külföldi számlára, saját névre ingyenes volt, de ha ez nem eur-os akkor kérdések merülnek fel :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák