Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Zs__

    tag

    válasz Tuomas #14098 üzenetére

    Szia!

    Megköszönve a visszajelzésedet: nem, nem siklottam el felette, és nem is kevertem össze a 2 kódot. :)
    Ha az "alkalmazás kódja" az 4 számjegy, ami ahhoz kell, hogy egyeltalán belépjek a Revolut app-ba, hogy elérjem a funkciókat (Számlák, Elemzések, Fizetések, stb.), akkor az teljesen más kód, mint amit a "PIN-kód megjelenítése" menüben az app-ból ki tudok nézni. Az ATM-nél ez utóbbit adtam meg. Ami ezek szerint valami miatt nem OK. Egyébként, ha nem tudnám az alkalmazás kódját, akkor a PIN-kód megjelenítő funkciót sem érném el az app-ban. ;)

    Egybként ezért is kezdtem el feszegetni a fizikai kártya PIN kód megadásának módját (kártya igényléskor?), és az app fent nevezett funkciójában megjelenített PIN-kód kapcsolatát (külön kézzel kell megadni, vagy a fizikai kártya igénylésekor megadott PIN automatikusan bekerül ide). Mert azt tudom elképzelni, hogy a kártya igénylésekor megadott PIN nem egyezik meg azzal, amit az APP megjelenít (ha ilyen egyeltalán előállhat; ld. kézzel külön felvitt PIN, mintha egy sajtfecnire írtam volna fel --> lássuk be nem sok értelme lenne egy ilyen magas szinten online banki/pénzügyi szolgáltatást nyújtó cégnél, appnál).
    A másik lehetőség pedig az, amit az összefoglaló is ír:
    "Chip & PIN fizessünk (a kártyát a POS terminálba helyezve) vagy egy ATM-ben próbáljuk megváltoztatni a PIN kódunk (akár ugyan arra)"
    Tehát nem kp-felvétel az aktiválás, mert az már tranzakciónak minősül, ami egy fizikailag még inaktív kártyával nem működik. Szóval hétfőn ezt fogom kipróbálni (vagy vásárlás, vagy ATM-nél PIN-kód csere). Már csak az kavarhat be, ha a tegnapi 5 próbálkozés zárolásba vitte a PIN-t. Ha így van akkor majd próbálkozom az app-ban lévő feloldás (3 újabb próbálkozás) funkcióval. :)

    Egyébként eleve azt írja az app is, hogy PIN kódot bármelyik ATM-ben tudok változtatni. Tehát az app-ban nem, különben ott lenne rá egy menü-pont. Mivel nem vagyok szakma beli (és most a neten sem néztem utána), ezért én ebből arra következtetek, hogy a PIN kód a kártyára tárolódik (mágnescsík, vagy CHIP), amit csak simán egy app-on belüli átírással nem igazán lehetne megtenni. Ide kapcsolódóan egy kérdés azért még maradt bennem: az ATM-ben megváltoztatott PIN miként "kerül vissza" az app-ba? Feltételezem az informatikai rendszereken keresztül, de ez már gondolom mélyen és feleslegesen szakmai lenne. :)

    Még egyszer köszönöm a segítő szándékú visszajelzést! Tényleg örülök neki, hogy jönnek az észrevételek, tanácsok, tapasztalatok mert így amennyire lehet felkészülten indulok majd neki a hétfőnek.

    __Zs__

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák