Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz arcitec #22492 üzenetére

    Ö... na ezt most nem értem... :F

    Szóval azon voltam, hogy akkor egye fene - leszedem az alaplap MSI szoftvereit. Előtte még megnéztem, hogy mi micsoda.

    Amikor megnyitottam az MSI Command Center-t valami, valamikor történt. Én akkor vettem észre a változást, amikor a próba képen a CPU fan ablakban a % Manual mode gombra kattintottam (lásd képet lent).

    Ekkor hallottam, hogy a proci hűtő felgyorsul. Visszakapcsoltam a Smart mode-t és ekkor vettem észre, hogy a Windows Task Manager által mutatott összesített CPU használata 3% (lásd képet). A TriggerModeMonitor CPU használata 0%.

    A dolog érdekessége, hogy CPU magok frekvenciáját monitorozó ablak (lásd képet) végig ugyanazt az ábrát mutatja - nyilván kis eltérésekkel, de korántsem a 100%-os kihasználtságot, amit a Windows Task Manager mutatott.

    Az eltelt fél órában a Task Manager szintén normális CPU értéket mutat:

    Kérdés - mi okozta ezt a változást? Elképzelhető, hogy a bár a proci nem 100%-on pörgött, de a Task Manager mást mutat mint a valóság? Mert az MSI Command Center CPU frequency ablak más értéket mutatott...

    [ Szerkesztve ]

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Új hozzászólás Aktív témák