Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Többször felették már ezt a kérdést de érdemleges választ nem kapott senki.
    Szóval adott 2 partíció ra feltett egy-egy oprendszer, XP majd WIN 7, majd XP újratelepít, lehetőleg Ghost al, és utána nem indítható a WIN 7.
    Linkelte valaki ezt: [link] az írás Vistáról szól igaz, de gondolom WIN 7 nél ugyan az a helyzet.

    Azt írja rakjuk be a WIN7 telepítő lemezt aztán indítsuk a javítás opciót:
    "Bejön a Rendszer-helyreállító beállítások ablak. Kattintsunk az Indítási javítás funkcióra vagy hívjuk elő alulról a Parancssor ablakot, és írjuk be a következő két parancsot:

    Bootrec.exe /fixMBR
    Bootrec.exe /fixBoot"

    Nah eddig nem túl para, na de a folytatástól elment a kedvem:

    "Indítsuk újra a gépet. Most elvileg csak a Vista indítására van lehetőségünk. Ha elindult, Start menü keresőjével futtassuk a cmd parancsot, majd adjuk ki a következő utasításokat sorról sorra.

    bcdedit /create {legacy} /d "Windows XP"
    bcdedit /set {legacy} device boot
    bcdedit /set {legacy} path \ntldr
    bcdedit /displayorder {legacy} /addlast "

    Mik ezek a legacy -k meg /d? ez a /d ez partíció akar lenni? Honnan tudja hogy nekem a D-n van az xp, van egy csomó partícióm..

    Nincs valami kézenfekvőbb megoldás ami nem ennyire barkács és a kevesebb az esély arra hogy nem tudom a végén az xp-t sem elindítani?
    Két darab XP nél lazán lehetett szerkeszteni boot menüt txt-be... win7 meg szórakozik...
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz kraftxld #91 üzenetére

    Acronis OS Selector ból a 8 as verzió támogatja a win 7 et? Próbáltad?
    Google-n rákerestem, mindenféle forumokat kiad hogy ez nem jó az nem jó...

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Sziasztok!

    Már az agyam behorpad ettől a dologtól, biztos volt már hasonlóról szó, de már annyi minden sz*rt elolvastam, és semmivel nem mentem semmire, és órákat csesztem el rá, hogy kérlek titeket valaki érthetően, célra törően írja el mit kéne tennem mert nem tudom megoldani a problémát.
    Szóval:
    C:\ -n van egy XP
    G:\-n van egy WIN7
    a Win 7 lett később felrakva, így a win7 es boot manager töltött be, és lehetett választani hogy a Korábbi windows verziót indítom, vagy a win7 et.
    Nah összeomlott az xp-m az 10.11 es ATi drivertől, gyorsan újra raktam. Erre most egyből az xp bootol, boot manager, választási lehetőség kilőve. Nem tudom a win7 et elindítani.
    Próbáltam EasyBCD vel, amivel egyébként előtte lementettem a beállításokat, és most vissza is állítottam, semmi. Próbáltam vistabootpro val, semmi.
    Próbáltam win7 lemezzel megjavíttatni a boot ot, semmi.
    Próbáltam win7 lemezről cmd -t elindítva ezekkel a bootrec.exe /fixMBR /fixBoot parancsokkal, változás nulla!
    Folyamat csak az xp indul csak el, boot menünek híre hava nincs!!!!

    Nem tudom elképzelni hogy erre ne lenne valami egyszerű megoldás!

    Válaszokat előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Fire/SOUL/CD #111 üzenetére

    Kipróbáltam ezt a javasolt programot, nyomkodtam én ebbe mindent de csak a xp indult megint csak.

    De! Végül sikerült megcsinálni!
    Találtam még egy parancsot egy külföldi forumba.
    Megint bootoltam win7 lemezről, cmd indít rajta, aztán:
    bootrec.exe /fixmbr
    bootrec.exe /fixboot
    bootrec.exe /rebuildbcd
    Meg még utána a biztonság kedviért rányomtam a Startup repair -re. Ami egyébként fura volt hogy most az xp-t vistának ismerte fel...
    Aztán újraindult, és megvolt a win7 es boot manager, ott volt hogy vista, meg win7, ugye a vista lett volna az xp, arra nyomva hibát is írt, viszont a win7 elindult. Majd feltelepítettem win7 re a EasyBCD-t, átírtam a vistát xp re, csinált egy NST könyvtárat a C-re (ahol az xp van) és kész. Most működik XD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák