Keresés

Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz b14 #28 üzenetére

    Kereshetőség még bejátszhat, mint döntő tényező. Mert ha adatbázisban van, akkor fel tudod használni a beépített fulltext search funkciókat.
    Ha fájlrendszerben van, akkor meg el kell készíteni fájlrendszerbeni keresést. Persze ez is megoldható viszonylag könnyen...

    Aki hülye, haljon meg!

  • cucka

    addikt

    válasz b14 #28 üzenetére

    nem értem, miért lehetne spórolni azon, ha külön fileban vannak. az adatbázis is fileban tárolódik. az nem fogja lassítani az adatbázist, hogy sok adat van benne. ha sok olyan művelet van, ami nagy mennyiségű adatot piszkál, na az lehet lassú. nagy mennyiségű adat kiolvasása file-ból nem gyorsabb, mint a lekérdezése adatbázisból.
    törlődés szempontjából pedig annyit, hogy elég nehéz véletlenül törölni az adatbázis egy tábláját (legalábbis én nem szoktam véletlenül drop-okat írni)

    egyébként cikkek szövegének adatbázisban való tárolása leginkább kevéssé konkrét dolgok miatt ajánlott:
    -egységesebb rendszer, átláthatóbb, könnyebb mentés/visszaállítás, rugalmasság, könnyebb bővíthetőség.
    ha ilyen nagy rendszert fejlesztesz, akkor ezek sokkal többet számítanak szerintem, mint az, hogy 0,3 miliszekundummal rövidebb ideig végez el egy műveletet.

Aktív témák