Új hozzászólás Aktív témák

  • papirkavics

    csendes tag

    Sziasztok!
    A következő problémával fordulok hozzátok, remélem tud vki segíteni: Intel processzorom és Realtek AC 97 alaplapi hangkártyám van a laptopomban, és XP Professional 2002 SP2-t használok. Szeretnék neten keresztül telefonálni, de ezt sem a laptopba beépített mikrofon, sem a headsetemé nem teszi lehetővé, ha ugyanis a Vezérlőpult...Hanglejátszásnál a mikrofon elnémítása elől kiszedem a pipát, folyamatos alapzaj + szabályos időközönkénti kattogás hallható, ami erősebb mint az én hangom, így élvezhetetlenné teszi a kommunikációt. Microfon Boosttal és anélkül is ugyanez a helyzet. Próbáltam keresgetni a neten, és láttam, hogy másoknak is van ilyen problémája, de megoldást sajnos nem találtam. Frissítettem a Realtek AC 97 szoftvert a gyártó weboldaláról, de ez sem segített. Kérdéseim a következők lennének:
    - lehetséges lenne-e egy másik szoftvert letölteni ehhez a hangkártyához, vagy mindenképpen új hangkártyát kellene vennem? (a laptop ismertetőjében a következőket írják: AC 97 2.1 compliant interface, compatible with Sound-Blaster PRO, ez nem jelenthet vmi ilyesmit?)
    - ha letölthetek mást, akkor pontosan mit és honnan (ingyenesre gondoltam)?
    - ha új hangkártyát kell vennem, akkor milyet vegyek és hol (nem kell sorround hangzás meg mittudomén, csak ami megfelel a fenti célra, megbízható és olcsó)? Külső hangkártyáról is hallottam, ez milyen, és árban van-e különbség?
    - esetleg vmi egyéb ötlet?
    Megköszönném, ha írnátok. Sajnos nem vagyok informatikus és nem értek egyáltalán ehhez a dologhoz, de ha kell még valami adat a laptop tájékoztatójából, azt szívesen kiírom ide (nem biztos, hogy rögtön tudok válaszolni, de fél-1 napon belül biztos).
    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák