Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szixai

    csendes tag

    Sziasztok.
    Megerősítést szeretnék kapni, hogy az NSA325 megfelel-e az általam támasztott követelményeknek.
    Igények:
    Családi fotók, videók, letöltött filmek, cad - pdf - word dokumentumok tárolása. A fontos dokumentumokról rendszeres ütemezett biztonsági másolat készítése 2-3 db PC-ről a NAS 1.lemezére (szinkronizálás) majd arról másolat készítése a NAS 2. lemezére is (szinkronizálás). Ezen túl biztonsági másolat készítése külső 1T winchesterre (eseti manual). Valószínüleg nem tükrözném a nasban lévő 2db vinyót. Kezdetben 1db vinyót építenék csak be, később bővíteném azt egy másodikkal amikor már fogyóban van a kapacitás. Az adatokat PC, android mobil, tablet, eszközökről otthonról és weben keresztül is szeretném elérni. Jelenleg főként Datáról töltök le (előfizetéses jelszavas letöltéssel). Kezeli-e a gép a prémium jelszavakat? Létezik-e a Nashoz külső plugin ami beépül a chrome, firefox, opera böngészőkbe ahonnan a letöltési linkek automatikusan a NAS letöltőjébe kerülnek, vagy manuálisan kell ezt megoldani? A későbbiekben szeretnék a géppel torrentezni is. (a Datán 100-150 linket is beteszek a letöltésvezérlőbe.) Érdekelne, hogy ez a gép képes-e erre? LG TV-t kellene kiszolgálája DLNA-n!!! Esetleg központi nyomtatót tennék rá. Fontos az alacsony fogyasztás. Ha kicsit hangosabb a gép az nem vészes mert külön helyiségbe kerülne. Nem sok írással találkozni a filemegosztós letöltésekkel kapcsolatban. Elég ez a gép a fenti feladatokra, vagy egy "komolyabb" gépre (Synology 213j-re) kell beruházni. (A két NAS árának különbözetből kijönne egy WD Red is). Mennyire macerás ennél a tárolónál kiegészítő alkalmazásokat telepíteni? (Érdekelne, hogy tudnak-e ezek a NAS-ok a különböző méretű lemezeket tükrözni. Pld. 1.lemez 2TB a 2.lemez 500GB úgy hogy a maradék 1,5TB kihasználható adatok számára, vagy ilyenkor elvész az 1,5TB.)
    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Szixai

    csendes tag

    válasz Tonyk #429 üzenetére

    Elnézést, jogos a felvetés!
    Újra a kérés pontokba szedve:
    Igények:
    1: Családi fotók, videók, letöltött filmek, cad - pdf - word dokumentumok tárolása.
    2: A fontos dokumentumokról rendszeres ütemezett biztonsági másolat készítése 2-3 db PC-ről a NAS 1.lemezére (szinkronizálás) majd arról másolat készítése a NAS 2. lemezére is (szinkronizálás).
    3: Ezen túl biztonsági másolat készítése külső 1T winchesterre (eseti manual).
    4: Valószínüleg nem tükrözném a nasban lévő 2db vinyót. Kezdetben 1db vinyót építenék csak be, később bővíteném azt egy másodikkal amikor már fogyóban van a kapacitás.
    5: Az adatokat PC, android mobil, tablet, eszközökről otthonról és weben keresztül is szeretném elérni.
    6: Jelenleg főként Datáról töltök le (előfizetéses jelszavas letöltéssel). Kezeli-e a gép a prémium jelszavakat?
    7: Létezik-e a Nashoz külső plugin ami beépül a chrome, firefox, opera böngészőkbe ahonnan a letöltési linkek automatikusan a NAS letöltőjébe kerülnek, vagy manuálisan kell ezt megoldani?
    8: A későbbiekben szeretnék a géppel torrentezni is. (a Datán 100-150 linket is beteszek a letöltésvezérlőbe.) Érdekelne, hogy ez a gép képes-e erre?
    9: LG TV-t kellene kiszolgálája DLNA-n!!!
    10: Esetleg központi nyomtatót tennék rá.
    11: Mennyire macerás ennél a tárolónál kiegészítő alkalmazásokat telepíteni?
    12: (Érdekelne, hogy tudnak-e ezek a NAS-ok a különböző méretű lemezeket tükrözni. Pld. 1.lemez 2TB a 2.lemez 500GB úgy hogy a maradék 1,5TB kihasználható adatok számára, vagy ilyenkor elvész az 1,5TB.)

    Fontos az alacsony fogyasztás. Ha kicsit hangosabb a gép az nem vészes mert külön helyiségbe kerülne. Elég ez a gép a fenti feladatokra, vagy egy "komolyabb" gépre (Synology 213j-re vagy inkább egy Qnap TS212P-re) kell beruházni. (A két NAS árának különbözetből kijönne egy WD Red is)
    A válaszokat előre is köszönöm.

  • Szixai

    csendes tag

    válasz Tonyk #431 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.
    Tudom a datának semmi köze nincs a torrenthez, a linkek darabszámát példának írtam. Olvastam, hogy a gyári torrent kezelővel a gép csak 10 linket kezel, emiatt kérdeztem. Eddig nem nagyon használtam torrentet, de a későbbiekben szeretnék.

  • Szixai

    csendes tag

    válasz Tonyk #435 üzenetére

    "Azonban van már kb fél éve gyári csomagból telepíthető Transmission is, amiben viszont nincs limit."
    Ez azt jelenti, hogy nem kell a linuxot külön buherálni (mert linuxban sajnos full gyenge vagyok)?
    Ez mint kiegészítő modul egyszerűen a linuxban turkálás nélkül telepíthető.
    Esetleg lehet találni a neten online demo felületet a zyxel 325-ről amin megtekinthető a rendszer (mint a synology vagy a qnap esetében).

Új hozzászólás Aktív témák