Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz emvy #17 üzenetére

    "Akik itt bejelentik a forumon, hogy 5000 resztvevo keves, azok pont ugyanolyanok, mint akik szerint felesleges kezet mosni mutet elott, vagy hogy repulni nem lehetseges."

    És ilyen mondatok után még te veted bárki szemére a tudatlanságot. Egyáltalán mi köze a kettőnek egymáshoz?

    Tény, hogy minél kisebb mintát veszel, annál nagyobb az esélye a szélsőséges eredmények megjelenésének. Ez politikai közvéleménykutatás is teljesen másképp zárul, ha a nyóckerben kérdezel meg 5000 embert, meg ha a Rózsadombon.

    A TV-s nézettségmérésnél is az 5000 önkéntes háztartás valószínűleg azért önkéntes, mert él-hal a tévézésért, ennél fogva nem is vetíthető ki minden előfizetőre.

    Itt meg még annyi sincs, csak 100 ember országonként? Ne vicceljünk már. Nem mindegy, hogy végigkérdezek 100 embert, akik a legújabb Apple termék megjelenésére várva sátraznak, vagy bemegyek egy egyetem informatika karára és ott kérdezek végig 100 hallgatót. Vagy éppen random válogatok, de 100 ember még a randomizációhoz is kevés.

    A legpontosabb meg nyilván akkor lenne, ha mindenkit végigkérdeznének, de az drága lenne, meg kevésbé lenne alkalmas a manipulációra. Értsd: Így próbálnak hatni a többi emberben szunnyadó konformitásra.

    "Mindegy (elhanyagolhato kulonbseg van a ketto kozott), ha jo a mintavetel."

    Magyarázd már el, hogyan lehetne jó mintavétel, amikor sok embernél még a válasz is attól függ, hogyan teszed fel a kérdést. A legtöbb embernek még saját véleménye sincs, baszki. Még az iskolai közvéleménykutatásokban is jobban megy a "puskázás", mint dolgozatnál. "Te mit írtál? És te? És te? Én ide mit írjak?" vagy a kedvencem: "Te mit ixeltél? Én mit ixeljek?" (és akkor elgondolkozik az ember, hogy egyszer ilyenek fognak menni szavazni)

    Névtelen közvéleménykutatás és vagy nem meri leírni a véleményét, vagy nem tudja. Még ixelni sem tud. :Y

Új hozzászólás Aktív témák