Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Függetlenül Zuki-tól, meg a könyvétől. Tényleg jó lenne már az a tudásalapú gazdaság...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz olbaidhun #38 üzenetére

    Annyira nem vagyok Star Trek szakértő. De amit írtál az hasonló..Én csak bolygószinten gondolkodom. Nagyon nem is szeretnék belemenni, mert majdnem biztos vagyok benne, hogy pár troll felbukkanna.
    Felületesen fogalmazva: Az a gond, hogy jelenleg mindenki a különböző javakért küzd egész életében. Mindent képesek beáldozni azért, hogy pénzt tudjanak csinálni.. Állatok halnak ki, a természet soha nem látott mértékben pusztul, a levegő amit belélegzünk egy trágya.
    A motiváció kimerül az anyagi biztonságban, és erőforrások birtoklásában. Ez hosszú távon biztosan nem fog így maradni. De emberi generációkban mérve a változás még sokáig várat majd magára, mert a fejekben előbb rendet kell tenni. De jelenleg a rendteremtés helyett a tömeges butítás megy, különben borulna a domino...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák