Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padisah

    tag

    válasz trassher #25 üzenetére

    Én 16-17 évesen kezdtem. Kezdetben elég volt 3 hetente egyszer, aztán 18-19 éves koromban már heti egy is majdnem kevés volt, most meg már heti 3 kellene, sőt az is kevés.Vékony az arcbőröm, ezért nekem borotválkozás után kb. 2 óráig ég a pofám és ha összebújok a barátnőmmel akkor még pattanások is lesznek rajta az irritációtól.
    És én nem csak szőrmentén húzom le a borostát.
    Egyébként én is szeretem, ha a barátnőm szőrtelen, kezén, lábán nem érdekel, de a "leglényegesebb" helyen számít. :)
    Először egyszerű eldobható borotvát használtam, aztán jött a Gillete 2 pengés, majd most már évek óta a Mach 3. Ezzel már szinte nem is vágom el soha az arcom, de a pattanások ezzel is problémásak.
    Egyszerűen gyűlölök borotválkozni, minél inkább elvárják, annál inkább.
    De leszel majd még Te is 33 éves. :)

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

  • Padisah

    tag

    Erről a borotválkozás művészetéről eszembe jutott egy Dűne sci-fi regénybeli beszólás, amikor éppen az ifjú Paul Atreides-t oktatják a kardvívásra: "Heggyel ölni nem művészet." Szemben a penge élével.
    3-4-5-6 pengés borotvával borotválkozni már nem művészet, szemben a hagyományos beretvával, meg az 1 és szarabb minőségű 2 pengéssel. Énekelni avagy jajgatni lehet a különbséget közöttük. Szerintem 3-nál több pengére nincs is igazából szükség, csak parasztvakítás, meg hogy többet kérhessenek érte illetve az új pengékért.

    Az ókori rómában a férfiasság jelképe volt a borotválkozás, mert akkor még igazi fájdalom és szenvedés volt egy alapos borotválkozás, de pár év meglehetősen megedzette az ember fájdalomtűrő képességét és kitartását. :)

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

Új hozzászólás Aktív témák