Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juliabrilke

    addikt

    válasz wwenigma #1 üzenetére

    Nem gazdagodtak meg benne annyira, hogy a jövőben esetleg vállalják a bukás esélyét az üzletben.

  • raszputyin

    senior tag

    válasz wwenigma #1 üzenetére

    Igen, csak közben üzemeltetni kellett a webszervereket, fizetni egy munkatársat, stb. :)

    Egyébként mielőtt pálcát törnének a fájlcserélő Magyarország fölött, nézzék meg, hogy mennyien vesznek eredeti CD-t és mennyiért. Bizony nem kevesen, nem is olcsón.

    Én szívesen fizetek valamiért, ami jó, sok eredeti CD-m van, szoftver és zene is -- az a tapasztalatom, hogy amiért fizetsz, azt jobban megbecsülöd, és ösztönösen többet hozol ki belőle. De kerülöm, hogy csak a letöltési jogért, egy immateriális dologért fizessek, amit (főleg Magyarországon) rendkívül nehéz lenne szisztematikusan bizonyítani, ha arra kerül a sor (ellentétben a nyilvánvalóan gyári CD-vel). Ez a problémám, pedig 23 éves reálértelmiségi vagyok. Nem tudom, mit várnak általában a magyar közönségtől.

    Ez igazából azért szomorú, mert a szar jogi szabályozás miatt végső soron pörög a szükségtelen környezetszennyezés -- a CD/DVD nemcsak elavult adattárolási forma (a DVD-nek még esetleg lehet létjogosultsága olcsó backup eszközként), hanem káros és nagyon masszív anyagokból van, nem is beszélve a tokokról. (Az artisjus illeték helyett én környezetszennyezési büntinek számolnám fel ugyanazt ;])

    Talán az lett volna a megoldás, ha sikerül a DRM-et úgy megoldani, hogy az a fogyasztó érdekeit is védje (pl. bárhol, bármikor -- mondjuk net segítségével -- be tudjam bizonyítani, hogy az adott mű licenszét megvettem, így bármilyen eszközzel és formátummal használhatom. Csak ez fel se merült, hiszen ehhez a kiadóknak is egységes játékszabályok alá kéne vetniük magukat. Az is tény, hogy nagytestvér-szempontból aggasztó lenne egy egységes adatbázis.)

Új hozzászólás Aktív témák