Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Üdv,

    Vettem egy 5000-es típust. És az lenne a gondom, hogy a telefon töltője cefet lassan tölti.

    A telefont 2400mah kb 2 óra alatt szájba vágja 15%-ról. Ezt viszont kb 2 órája tölti, és még csak a 2. led pislog. Igaz hogy ma eléggé lemerítettem, mert most használtam először és nem figyeltem rá + gondoltam ha már erre készült csak van benne valami védelem, ami lekapcsolja mielőtt a kritikus pont alá merülne.

    Az lenne a kérdésem hogy milyen töltőt érdemes hozzá venni, amivel elfogadható időn belül lehet feltölteni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Értem tehát 2A-s töltő kell hozzá, de az érdekelt volna hogy ez milyen márka kell legyen? vagy ez tökmindegy?

    Jelenleg egy ZTE 1A töltőm van, de ez már a telefonnál is eléggé melegszik, + így nem tudom egyszerre tölteni a telóval.

    Illetve itt is fontos hogy meddig merítem/töltöm. Mert pl a telefon aksiját érdemes 10-90% közt tartani, hogy hosszabb élettartama legyen.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ez többnyire az új vásárlóknak szól.

    Nekem a legkisebb típus van, 5000mah (3300-at ír rajta, már ez is nagyon sovány). Remekül tölti a telefont, viszont magát az egységet 2A-es töltővel is 4 óra alatt csak a 3. ledig sikerült feltölteni. Ez kb azt jelenti hogy majd 6 óra kell ennek is a feltöltéshez, és a nagyobb kapacitásúaknak ennek a sokszorosa.

    Tehát ha valaki arra szeretné használni, mint pl én, az vagy éjszaka tölti (ami azért nem a legbiztonságosabb) vagy nem használja minden nap.

    Én Banggoodról vásároltam, és sajnos csak így utólag, de már látom hogy mindegyik típus leírásában ott van hogy hány órát kell tölteni hagyni. Sajnos ez tényleg csak vészmegoldásnak jó. Napi szinte nem tudom használni, mert mire este hazaérek már késő hogy berakjam 5-6 órára tölteni, reggel meg kellene.

    Gondoltam megosztom, hátha segít valakinek aki még nem döntötte el hogy mit vegyen.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Teszt a legkisebb modellről. slim 5000mah.

    Ár érték arányban nem ez a bajnok, de nekem azért kellett, mert pont akkora mint egy 5 colos telefon, és könnyen felragasztható a hátára.(duplafalú ragasztóval, könnyen el is távolítható)

    A design szép minimál és elegáns, habár az élek nincsenek eldolgozva, és ha (nagyon) szerencsétlenül fogjuk meg könnyen megvághat, szóval csak óvatosan.

    A Kapacitás megfelelő. 5000-et ír ugye a címben, de 3300 van az oldalán. Nos szerintem a valós érték valahol 4000-4200mah között van.
    Egy 2400mah-es telefont egyszer 12%-ról 96%-ra majd 23%-ról 94%-ra töltötte fel (telefon nem volt közben használva). A töltés elég gyors volt, szinte mintha fali töltő lett volna. Sőt ha komolyabban merítve van a telefon, akkor is tudja úgy tölteni, hogy ne épp hogy csak stagnáljon hanem lassan kússzon felfele a töltöttségi szint.

    Adapter nem jár hozzá, ahogy láttam egyik modellhez sem. Én a telefonét használom, ami csak 1A(amperes) azért minimum 5 óra a feltöltési idő. (persze a leírásban sem írnak 4-nél gyorsabb töltést)
    Súlya 140g körül van, pont mint egy átlag telefon. Zsebben elfér, de telefonra erősítve is hamar megszokható.

    Nagyjából ennyi. Remélem akit foglalkoztat a vásárlás, az talál benne hasznos infót.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #279 üzenetére

    Vettem egy Nillkin kábelt és az 5+ óra töltési idő ~2,5 -re csökkent. A töltő ugyan az volt.

    Mindenkinek csak ajánlani tudom: [link]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák