Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz kmisi99 #2 üzenetére

    Ez nem egyértelmű, mert nagyon függ attól, hogy a használt wifi csatorna mennyire terhelt.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kmisi99 #2 üzenetére

    A tesztet köszönjük szépen!! :C

    @kmisi99: Nem tudjuk, hogy pontosan milyen környezetben tesztelték. Panelrengetegben láttam olyat, hogy másfél szobával arrébb (légvonalban 5 lépés) távolságból egy TP-Link WR1043ND router kemény 15Mbit/s sebességet tudott egy laptopnak nyújtani. Nem a jel volt kevés, a router mellé rakva kb. ugyan ez volt a helyzet. Egyszerűen ennyire túl volt terhelve minden csatorna. A Wifi alapvetően úgy működik, hogy minden csatornán egyszerre csak egy eszköz "beszélhet", a többi addig csendben marad, na most egy látszólag nem terhelt csatornán is 15-30 eszköz lóghat (ezért nem mérvadó hogy hány routert látsz! Egy router mellett simán lehet 3-10 eszköz is (telefon, tablet, laptop, TV, NAS, stb.), és ha ezek épp mind dolgoznak (frissítés, torrent, médialejátszás, stb.), akkor az brutális eredményeket hozhat... Külön öröm, ha T. user úgy gondolja, hogy majd úgy fogja megoldani a problémát, hogy a széthackelt routerén felveszi a jelerősséget. Mert akkor simán a lakótömb másik felén is "bezavar" az adott csatornán, de többször akkor se fog "szóhoz jutni"...

    Szóval az adott értékek teljesen reálisak lehetnek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • azbest

    félisten

    válasz kmisi99 #2 üzenetére

    A normál n-es wifi sebesége úgy jön ki, hogy hány stream és hány MHz sávszélességű csatorna.
    A 300 pedig 2 stream 40MHz módban lenne. Ha a vevő oldalon csak 1 streamet támogat, máris feleződik, ha vevő oldalon 20MHz-et támogat, máris feleződik (pl 2.4-en az intel wifi windows alatt vagy mac os bármilyen wifivel).

    2.4-en 20MHz-el két streammel nekem is megvan 70Mbit a régi tplinkemről. Ha a kliens csak 1 streames, akkor csak 35 körül. Ha 40-es 1 streaes, akkor 60 körül. Szóval wifi sebességnél mindig számít a vevő oldal képessége is, meg persze a környezeti zajok.

    Az írásbeli ventillátor lapátjai kapcsán:
    a legtöbb laptop ventillátor ilyen. Nem a ventillátorral merőleges irányú szívás kell, mint a propelleres repülőnél. A pörgő ventillátor a centripetális erővel préseli ki a saját síkjában a levegőt, a lapos oldala felé fújja. A közepén pedig szívja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák