Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsoltike

    csendes tag

    válasz K82 #10926 üzenetére

    "...hiába adna ki 30W-ot magából a töltő ha a telefon le van korlátozva 18W-ra..."

    Te most azt mondod, hogy a Xiaomi csinált egy 27 Wattra képes telefont, de azt gyárilag lebutítja 18-ra. (Mert a Quick Charge 4+ a PD porton keresztül a szabvány szerint ugye max 27-et tud.)
    Ennek mi értelme van? Kérdezem, mert nem értem.
    Azt még igen, hogy költségcsökkentés céljából csak egy jól bevált, tömegesen gyártott QC3.0-ás töltőt csapnak a telefon mellé egy drágább négypluszos, vagy pédés helyett.
    Ezt írja a Xiaomi az adatlapon: "Packaging includes an 18W QC3.0 charger;
    The phone supports Quick Charge 4+."
    Nyilván sántít egy kicsit a hasonlatom, de ez olyan mint ha a VW a 150 lovas TSI motorját 100 lóerősre lebutítaná, de attól még 150 lóerősnek árusítaná a vásárlók erről szóló tájékoztatása nélkül.
    Egyébként a Xiaomi AD16ZM típusú 30W-os töltője kapcsán több helyen kering a neten az a kép, ahol a Mi8-at éppen 20,42 Wattos teljesítménnyel tölti. Szerinted itt hogyan mentek 18 Watt fölé, ha annál többet nem tud? Itt a kép [link]

    Az említett Baseus töltőmmel az a bajom, hogy PD porton keresztül kb ez a legnagyobb érték amit eddig láttam, de inkább a 12-höz konvergál, míg az elvileg "gyengébb" USB-A hozza a 17 Wattot.

    A töltő adatlapján meg ugye olyanok vannak hogy 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, stb. Mivel tudtommal a PD2.0 is 20V/5A, így azt vártam, hogy majd befigyel egy 9V/3A közeli érték.
    Egyébként egy régebbi gyártású szintén Baseus PD töltőm simán hozza a közel 9V/2A értéket. Ehhez képest nagy csalódás az új.

Új hozzászólás Aktív témák