Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Az XO generációból is ott volt az alap, az S és az X, ami azért elég sok kommentet generált a topikban a fórumozók részéről is, hogy most akkor legyen már elmagyarázva mi-micsoda. Szóval még egy fórumot használó PH user sem okvetlenül látja át a Microsoft nevezéktant első nekifutásra.

    Főleg amikor a Project Scorpio már be lett jelentve ezen a munkanéven és erre ráindították a One S-t, akkor sokan vakarták a fejüket, hogy ez most akkor mi, hiszen bekerült a 4K HDR támogatás a repertoárba, meg kicsit erősítettek a hardveren is. Fúbakker mennyi ember lézengett akkoriban a fórumon, hogy ez már a Scorpio-e, meg ezt kell-e megvenni ha 4K-ban akar játszani.

    Egyetértek, hogy a Sony sokkal-sokkal-sokkal értelmesebben és racionálisabban használja az elnevezéseket. Mondjuk így legalább a marketingbüdzsé fordítható teljes egészében az exkluzív címek megreklámozására, míg a Microsoft nem győzi vásárolni a PR cikkeket, hogy a szaksajtó/influencerek elmagyarázzák a leendő vásárlónak, hogyan kell értelmezni az elnevezéseket, miközben eleve csak annyi lenne a dolguk, hogy nem adnak balfasz neveket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #52 üzenetére

    A vásárló a legkisebb ellenállás irányába tart. A negatív hype (még ha túl is van fújva a kelleténél) pedig képes arra, hogy egy platform lemaradjon a másik mögött tetemes különbséggel. A jelenlegi generációból ismerős lehet a jelenség.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #57 üzenetére

    Engem sem (nem vagyok túl aktív, de ismerős lehetek az XO topikból), csak a vita nem arról szól, hogy kit érdekel, hanem arról, hogy a legtöbb felhasználónak nem kifejezetten jön be a Microsoft nevezéktan. Ennyi. Erre te beleálltál egy tök felesleges ügyvédkedésbe az MS mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ádám16 #104 üzenetére

    Nekem sincs bajom a külsejével, sőt kifejezetten tetszik, bár én nem ilyen hasábra hagytam volna, hanem kicsit keskenyebbre, hogy fektetve polcba rakva is beférjen, így egyelőre (a kontrollerhez viszonyított dimenzióit nézve) szerintem sok polc lesz amibe egyszerűen nem fér majd be vagy a levegőzéssel lesz probléma.

    Nekem One S-em van és ennek a kinézete (meg ha már innen nézzük, akkor a One X) a valaha készült legszebb, legmutatósabb konzolok. De azért aggódok a Series X praktikussága miatt...

    Nekem a TV például nincs felfúrva a falra, ahol így van, ott egy alatta lévő polcon simán rendben lehet, de akkor meg a kábelezést nem tudod elegánsan megoldani ha nincs falban vezetett kábelrendeződ (és a felhasználók többségének gyanítom nem így van kialakítva). Ha a TV a TV-állványon van talpra szerelve és ha (ha!) ott van hely mellette állítva lerakni, akkor oké.

    Szerintem a vásárlók még sok anyázásra fel kell, hogy készüljenek, mikor az első bekapcsolás előtt a fejüket vakarják hova lehet elhelyezni az új konzolt, de legalább az asszony is boldog lehet, hogy közlöd vele, itt az idő IKEA-ba menni új nappalibútorért (már ha nem valami egyedileg, méretre épített cuccod van, amit egy vagyon lecserélni).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #32839680 #174 üzenetére

    Én azért a Sonyból nem sokat nézek ki ezen a téren. Elég megnézni mit művelnek a fényképezőgépekkel (amik amúgy nagyon jók, szó se róla), már bekerültek az igazi nagykutyák, 100 éves veterán gyártók közé az elmúlt pár évben, de menürendszert vagy ergonómiát tervezni még mindig nem tudnak és annyira nem is érdekli őket, mert a felhasználók ennek ellenére is viszik mint a cukrot.

    A Sony mindig egy ilyen márka volt. Egyes területeken nagyon odateszik magukat, más területeken meg megelégszenek az éppen elégséges szinttel. Ez pedig gyakran egyetlen terméken belül csapódik le.

    Az én véleményem az, hogy ebben a generációban a Microsoft csinálta meg a jobb platformot (az egész ökoszisztéma, menü, szolgáltatások, funkciók, kontroller, halk és extrém hatékony hűtés, stb), miközben a Sony meg olyan minőségű exkluzívokat rakott le az asztalra, amik joggal vannak ott az egyetemes videojáték történelem dicsóságfalán.

Új hozzászólás Aktív témák