Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Na sikerült azóta feltennem FreeBSD-re, és ugyanaz van, mint a Windows-os gépemen. Nem OS vagy gép hiba, hanem valami hálózati hiba lesz. Így néz ki: [link] Egyszerűen késik az emberek és tárgyak megjelenítése. Egyesek kimaradnak egy-egy képkockáról miközben mászkálnak akkor is. A hitbox egyáltalán nincs szinkronban, azzal, amit látni, a hang is el-el tünedezik. Cseréltem modemet, alig javított rajta valamit. Úgy néz ki, hogy ez az egész valamilyen hálózati hiba és több internet szolgáltatót is érint. Beszéltem egy spanyol sráccal, akinél szintén ez van, volt már több szolgáltatónál, és azt mondja, hogy a szolgáltatók közötti kommunikációval lehet a gond, mert sokan szívnak vele, akik német szervereken játszank, kivéve a német, belga, holland játékosokat. Érzésre meg azt mondta, hogy olyan, mintha egy mega csomagban menne el az utóbbi 100msec összes kommunikációja, ahelyett, hogy sok apró csomagban. Lehet, hogy egy ponton elakad a hálózaton, és addig bufferelik, amíg elég adat nem jön ahhoz, hogy egyben elküldjék, vagy valami bufferbloat szerű jelenség okozza. Igazából ennél szerintem sosem fogok tovább jutni a témában. Nem érdemes játszani már ezt a játékot, hacsak nem valaki túl tud lépni azon, hogy külföldi szervereken pocsék lesz. Bátyám egy-két héten belül kipróbálja majd UPC helyett Digivel is, hátha, de jó eséllyel azzal sem fog működni. Esetleg az jelentene valami különbséget, ha lenne egy normális magyar szerver, de az se biztos, mert nem tudni, hogy pontosan hol a hiba. Egyesek azt ajánlják, hogy toljak egy traceroute-ot, aztán pingeljem az összes állomást, hátha kiderül, hogy melyik a hibás. Lehet, hogy megpróbálom, és írok erre egy loggert, de az szerintem már csak jövőre lesz. Idén még rengeteg dolgom van, és nem fér bele.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák