Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Jó teszt, köszi, éppen a napokban láttam a reklámot a tévében, vártam már, mikor jut el valamelyik tesztoldalra! Az árcédula arra érzékenyek esetében persze egy kisebb szívinfarktust azonnal kiválthat, de legalább lesz mivel diagnosztizálni. Arra van mód, hogy élesben használja mondjuk az egész család? Azt látom, hogy alkalmi próba megoldható, de úgy lenne a tuti, ha mondjuk legalább 2 accounthoz hozzárendelhető lenne az eszköz. A fitness funkciók persze érdektelenek ez esetben, így nem kavarna be.

    Még valami: kedves Alice, a privát nevedet is sikerült kiposztolni az egyik képen, nem tudom, mennyire titok, de így bizonyára megnő majd a FB jelölések száma! ;-D

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz AliceWake #2 üzenetére

    Nincs mit! :P

    Köszönöm a gyors válaszodat! 1 vevőjük már biztosan lesz a közeljövőben.

    A televíziós reklám viszont tényleg gyalázat! :W

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Memmaao #40 üzenetére

    Értjük mi, hogy a marketing bullshit áttörte az ingerküszöböt, de egy dolgot azért szögezzünk le: a semminél, a soha magamra se nézek, csak amikor a mentő visz el metódusnál azért vélhetően hatékonyabb egy ilyen mobil EKG, nem? Gondolom, nem az a cél, hogy a milliós eszközöket kiváltsa, hanem az, hogy otthon kiírja a parasztnak, hogy nem kellene sokáig szórakozni, mert belever az index a karterbe. Lásd, autóknál check engine. Ha fele ennyibe kerülne, jobb lenne, de sajnos ennyi az ára. Még mindig jobb, mint napokat holterrel kolbászolni, és azért leadni fals méréseket, mert szétb@sz az ideg, hogy lóg rajtam az a fos, amitől aludni is képtelenség.

    Ha nem költöttem volna el Karácsonyra a világ minden pénzét (kétszer), akkor már berendeltem volna. Nekem szívzörejeim voltak meg magas vérnyomásom, az Asszony meg tachycard, amire persze csak következtetnek, mert amikor a szívéhez kap, és megáll egy pillanatra (mármint az Assony, nem a szíve, szerencsére), épp nincs kéznél se orvos, se EKG, se másf@szom. Ezzel legalább lehetne adni valami támpontot a diagnosztikához. Bár úgy érzem, az utóbbi mondatommal már egyetértesz Te is.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz nickedez89 #105 üzenetére

    +1, ez tényleg dicséretes.

    Annyit azért hozzátennék, hogy a mai, jórészt technokrata generáció jó eséllyel nem ad pénzt egy vérnyomásmérőre, erre viszont szerintem igen (pláne, ha nem ilyen gagyi reklámmal tolnák), ebből adódóan akkor is hasznos a Wiwe piaci jelenléte, ha szakmailag sokkal értékelhetőbb eredményt ad egy negyedennyibe kerülő vérnyomásmérő.

    A fiatal sportolók körében különösen hasznos lehet ez a cucc, ha más nem, unalmukban rányomnak néhányszor edzés után, és lehet, hogy életet ment.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Memmaao, fentebb írtam, hogy a Feleségemnek tachycard problémái vannak, amit ugyan "kezelnek" (letiltották a kávéról, sportolást javasoltak, ezeket meg is tette, és a tünetei valóban gyengültek), de napi szinten nem követi senki az állapotának változását. Gyógyszert nem szed rá, mert állítólag az a későbbiekben jelentősen csökkentené a teherbe esés valószínűségét, emellett amúgy is csak részmegoldásnak mondták. Mivel mégis csak a szívéről van szó, én azért aggódom. Szerinted egy WIWE szerű cucc rendszeres használatával csökkenthető lenne annak kockázata, hogy váratlan probléma lép fel? Vérnyomást mérünk, amikor szúrást érez mellkastájt, jelzi is, hogy valami probléma van, de ennyi, ennél közelebbi adatot nem ad. Természetesen háziorvosnál, szívultrahangon, sehol másutt sem sikerült még reprodukálni a dolgot, ergo úgy kezelik, ahogyan én háírtok el hibát, amikor a user felhív, hogy valami gond VOLT: találomra.

    Ha ezzel csinálnánk rendszeres "hobbi-EKG"-t, pláne, amikor gond van, az segítene az orvosnak egy diagnózisban, vagy úgyis elhajítja az eredményt, mondván, ez csak játék?

    Más. 10 éve ledobtam 24 kilót, amit koplalással és aktív sporttal értem el. Utóbbi közben nemritkán éreztem szúrást, amikor a terhelés abbamaradt (leszálltam a bicikliről). Ezt úgy próbáltam enyhíteni, hogy nem sprintből ugrottam le, hanem az utolsó kilométeren már csökkentett teljesítmény mellett tekertem, de néha így is úgy szálltam le, hogy olyan kényelmetlenül nyomott, nem bírtam megállni egy helyben. Sajnos a kilók az elmúlt 2 évben vissza szivárogtak, újból el kellene kezdenem a sportot, de már 34 vagyok, kicsit tartok tőle, hogy kockázatos lenne a dolog. Pulzumsérőt használok, a HR zónákat terheléses EKG-val határozták meg 10 éve, nyilván ez már semmit sem ér most, így fokozottan ügyelnék az állapotomra. a WIWE a hasznomra lehet?

    Egymagam miatt nem, de kettőnkért már lehet, beruháznék egyre. Elektródás félprofi megoldás nem jönne szóba, mert mire lemászok a cangáról, és felrakom a kábeleket, már úgyis mindegy, a feleségemnél is egy-egy ilyen szúrás 10 másodpercnél tovább (szerencsére) sohasem tart.

    Köszönöm a válaszodat!

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Memmaao #119 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, mindenképpen megfogadom! Pulzusmérőből egy viszonylag normális mellkaspántost használok, de igen, ez csak pulzust mér, emellett már 1 éve hordok egy Fitbit Charge 2-őt, ami sportolás alatti kontrollra kevésbé alkalmas a tesztek szerint, nyugalmi állapotban azonban viszonylag jól mér, én is összevetettem a mellkaspántossal, és néhány BPM a különbség, ennyi belefér a kényelem oltárán.

    A feleségemnek amúgy is magasabb a pulzusa a normálishoz képest, de érdekes módon úgy tűnik, sem a terhelés, sem a stressz nem vált ki nála azonnali panaszt, szinte mindig nyugalmi állapotban (példul a kocsiban, utasként ülve) lép fel a jelenség. Ezért is annyira ijesztő, mert 5 napból négyet sportol (aerobik, spinracing, szóval tipikus kardio dolgok) és sohasem panaszkodik semmire. Sajnos a karperecet nem bírja el a bőre (plusz hát, divatb#zi a lelkem, amibe a Fitbit nem fér bele ;)), így maradna az, hogy amikor panasz van, villámgyorsan mérni egyet.

    Köszönom még egyszer a tanácsaidat, és őszinte tiszteletem, amiért Karácsony napján is válaszolsz a kérdéseinkre! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Memmaao #121 üzenetére

    Jó ég, kegyetlen érzés ilyenkor dolgozni. Kitartást, és a - lehetőségekhez mérten - Kellemes Ünnepeket kívánok!

    Még egyszer köszönöm a válaszaidat, megerősítettek a döntésben!

  • Timer

    veterán

    válasz DithenS #129 üzenetére

    50 ezer? Elég olcsón dolgozik, mifelénk azt kávépénznek hívják, 100-as alatt ne várj külön figyelmet a nejednek. Nem vicc, két kollégám is apa lett mostanában, és mindketten 100 ezret fizettek, úgy, hogy magánban is a dokihoz jártak, és ugye a terheség alatt néhányszor megfordultak a doktornál, szintén nem üres kézzel. Erre jön még rá az osztályos nővéreknek, a privát asszisztenciának a szokásos kávé/bonbon/10 rugó kombináció.

    Picit elkerekedtek a szemeim, de igazából nem lep meg. És ilyenkor jönnek a kombók, hogy amikor mégis szülészetre kerül az Asszony, az aktuális doki nincs éppen bent, és nem is érik el, levezeti a szülést más. No, akkor oda is mehet egy kis teljesítménydíj! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák