Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DithenS

    senior tag

    válasz Avadhuta #67 üzenetére

    Sok embert ismerek akik a védőoltások ellen vannak, mert valami konteó oldalon azt olvasták hogy az a háttérhatalom eszköze hogy nekünk roszat okozzon, meg teli van valami aluminium oxidokkal. Nézek rájuk furán és mondom hogy oké, akkor a sok tudós, orvos és laboráns tök hülye elvégre ők engedélyezték,a mai napig be kell vizsgáztatni az összeset, ezt eddig egy laboráns se vette észre, hmm.
    Szóval a lényeg hogy én is inkább hiszek valami orvosnak mint valami hülye laikusnak aki megkérdőjelezi az egész tudományt.
    Szerintem a Wiwe pont ezért jó mert már használják.
    Mondjuk órába lehet jobb lenne a Wiwe is, de nem tudom hogy úgy pontatlanabb e. Minden esetre jók ezek a dolgok.

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #70 üzenetére

    Miért ne játszhatna szerepet a hirtelen szívhalál előrejelzésében? Tudtomal a szívinfarktus első tünete sok esetben a hirtelen szívhalál. A szívinfarktust meg előre lehet jelezni, akkor miért ne működhetne? A szívhalált valaminek a tünete, egészséges szív és érrendszerrel nem történik ilyen. A másik meg lehet hogy jó az a 12 csatornás EKG,csak épp akkora mint egy hifi,cipelni kicsit nehéz.A kézi holterek meg pontatlanok és nem is tudod kiértékelni magad az adatot még csak nem is jelez.
    Ezeknek az a létjogosultsága hogy 24 óráan mér.
    Nekem is volt magas vérnyomásom régen, néha reggelente is úgy kelek igaz ritka, de mire megkaptam a beutalót addigra pont megint jó volt a vérnyomásom, meg ha nekem nem mindig jön elő akkor teljesen felesleges beülnöm egy 5 perces EKG-ra ha pont abban az 5 percben nem történik velem semmi rendellenes.
    Lehet pontos egy asztali EKG de létjogosultsága igen csekély egy ingadozós vérnyomás esetében.

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #78 üzenetére

    Érdekes ezt orvos mondta, de a Wiwe is kitér erre meg is kerestem.

    https://youtu.be/JUsTgdXd7bc

    Akkor most mond ki tudja jól? :S
    Tudomásom szerint orvos vagy,nem értem akkor hogy miért tudod másként.
    A másik hogy egy holter rohadt kényelmetlen viselet, irodába csak csak elviselhető de aki mondjuk álló munkát végez azt nagyon akadályozza a munkában!
    Abban igazat adok hogy a vérnyomás a reggeli órákban a legmagasabb, gyakran kelek nagyon erős felfájással, heves szívdobogással és orrvérzésre.
    Az Öndiagnosztika pedig igen is szükséges, a Wiwe pont azért jó mert ha rendellenes eltérést lát egyből elküld az orvoshoz, egy otthoni vérnyomásmérőn egy laikus nem tud eligazodni, sőt a legtöbb vérnyomásmérő annyira pontatlan kínai vacak, hogy leggtöbször 0 vérnyomással kidob.
    A Wiwe pedig nem helyetesíti az orvost, inkább segít az orvosnak abban hogy a betegét minnél előbb kezeltetni tudja. Minnél előbb elmegy valaki orvoshoz, annál inkább hamarabb felépül.
    De ne haragudj, de a szakemberen kiakadtam kicsit, van még itt szakember ebben az országban? Ne haragudj de a legtöbb itteni orvos cseszik az emberre, a legtöbbjük arrogáns és kifejezetten bunkó. Elmentem én is magas vérnyomással még se kezelt.Annyit mondott hogy a két karomban eltérő a vérnyomás és elküldött illetve talán ritmus zavarom van.Ennyit a szakemberről.
    Gyógyszert is a házi orvosom írt fel.
    De ne feledd, a wiwenak van létjogosultsága de nem helyettesíti az orvost. Ezt soha sem mondtam neked.

    (telóról írok, bocs ha elírok ezt azt)

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #78 üzenetére

    A 3as pontra kitérnék.
    Kamrafibrilláció okozza a szív halált ahogy írod,
    de szív halált álltalában szívinfarktus okozza vagy súlyos anyagcsere zavar mikor túl sok káliumot vagy magnéziumot vesztünk hirtelen.
    A szívhalál pedig valaminek a következménye, nem az okozója.
    Most unatkoztam és utánna néztem a neten is a szívhalálnak és kb itt is azt írja, amit fent leírtam. Nem értem még most sem hogy miért állítod az ellenkezőjét, szinte biztos hogy orvos vagy így nem értem.
    Ha szabad megkérdeznem, Pécsen dolgozol a 400 ágyas klinikán amúgy? Mert akkor nem is laksz messze tőlem ;)

  • DithenS

    senior tag

    válasz Kékes525 #82 üzenetére

    Teljesen egyet értek veled.Hiába csúcs szuper egy 12 elvezetéses EKG, mire elérkezik a beutaló napja addigra rég semmi bajom. Természetesen az orvost semmi sem pótolja, de az óra és a Wiwe esetében sem én értékelem.Ez nem Öndiagnosztika!
    Minden esetben egy M.I vagy nevezzük algoritmusnak jelez be.
    Az óra esetében még orvosi csapatnak is elküldi.
    Ezek a karórák egy idősek esetében szintén hasznos tud lenni, mert például aki egyedül él és elhuny az épp nem fog napokig a szobában lenni mire valaki észre veszi, hanem azonnal gondoskodnak róla. Azért ez is sokat ér szerintem.

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #85 üzenetére

    Akkor igazából kicsit elbeszéltünk egymás mellet,végülis egyet értek azzal amiket leírtál.De olvastam egy cikket a szívhalállal kapcsolatban és egyre több orvos említi, hogy hirtelen szívhalál nincs, mert 1 órával előre jelezhető de már 1 héttel azelőtt is vannak enyhe tünetek.
    A minősítésem meg leginkább az ilyen SZTK-s orvosokra terjed ki.De a háziorvosom is tud valamit mert mikor a panaszom mondom végig az iphonját nyomkodja. Legalább addig tenné le azt a hülye telefont. Szerinted akkor a minősítésem nem helytálló? Az egészségügy bizonyos területeire nézve az. Sürgősségire nem járok mert a közelben nincs kórház, de amúgy se oda mennék ha van rendelés is.
    De azért elhiheted hogy én sem dolgozok kevesebbet, volt rá példa hogy a cég megkért hogy menjek szombat és vasárnap is dolgozni mert nagy a baj. Erre 0 Ft évvégi prémium, még céges buli se volt. Akkor a versenyszférába se olyan rohadt jó, ezt elhiheted :(
    De hozzá teszem hogy egy orvosnak valóban kevés ez a fizetés, sőt egy műtős segéd 161 ezres bruttója is inkább már szomorú. Szóval szeretnék elnézést kérni tőled, nem szokásom az álltalánosítás mert egy esélyt mindenki megérdemel, de a környéken ilyen orvosok vesznek körül :/
    Sőt ha oda állítok fiatalon akkor kiröhögnek ha egy kivizsgálásra elmennék. A magyar egészségügy kudarca hogy nem előzzük meg a bajt, hanem inkább megvárjuk :/
    A panaszaimmal meg nem megyek el, mire beutalnak úgy sem lesz semmi bajom, meg mint írtam nem is foglalkoznak velem. Inkább elküldtek a füll orr gégészetre.
    OFF:
    Nem Pécsi vagyok, Tolna megyében lakok de nincs olyan messze, de mi a baj a Pécsi klinikával? Nem halottam semmit róla :)

  • DithenS

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #97 üzenetére

    Szerintem komolyabb problémáknál már nem használják szerintem.
    Ezt kitátgyaltuk hogy van létjogosultsága, de ha kiderül valami probléma oda kell egy 12-es EKG, vagy tényleg a kényelmetlenebb holter kell.
    De a te esetedben már tudott a probléma,nem szórakoznak akkor már ilyenekkel.

  • DithenS

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #99 üzenetére

    Mondjuk az baj hogy az ember előbb vesz telefont, mint ilyent.
    A koporsóba nyomkodhatja majd...
    Sok családban még vérnyomásmérő sincs...
    Pedig hidd el jó dolog ez, egyszerű laikusnak szépen leírja ha baj van, ha mondjuk a 3 körböl sokszor piros egy vagy kettő, akkor érdemes egy belgyógyászatra elmenni, érdemes elvinni az otthoni eredményt is mivel az is segíthet az orvosnak. Szóval a megelőzésben nagyon jó dolog ez mert az emberekkel az a probléma, hogy hiába jelez egy kis ikon a vérnyomásmérőn hogy ritmuszavar, az emberekben nem tudatosúl,de a wiwe vagy bármelyik hasonló eszköz már rendes tájékoztatást ad a telefonra, amivel talán elérhető hogy elmenjen orvoshoz. Ha egy embert is elkezdenek kezelni ezek a dolgok miatt, akkor már megérte. Egy emberi élet nem 2 milliót ér mint a biztosítók állítják, ebben szerintem egyet érthetünk :)
    De az is gond hogy az emberek úgy vannak ezzel hogy minek, ez a baj az egészségüggyel de a Rendőrséggel is, megelőzésre és kampányokra semmit sem költünk, emiatt nem tudatosul ennek az értelme sem a fejekben.
    Nyugaton például nagyon rámentek a bűnmegelőzésre, ezért ha jól tudom a Svédeknél sok börtönt be is zártak. Nálunk ez hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #101 üzenetére

    Talán igazad van, abban egyet értek hogy a Wiwe de az óra is drága egy kicsit.
    Talán 20.000Ft-ot megérne.De például amiket felsorolták azt a Wiwe elintézné helyettem, vezeti a napló stb...
    De például ha a Wiwe is például elküldeni az adatokat egy szerverre amit egy orvosi team értékeli,még jobb lenne.
    Amint írtam én voltam már orvosnál, de nem foglalkoztak velem.
    Tudod mi volt az EKG-n? Lefeküdtem, kapkodva rám dobálta az elektródát (eskü szerintem egy gyárban nem pörögnek annyira, pedig pár ember volt csak kint) aztán ment úgy 20 másodpercig majd leszedte, mondott ezt azt azt elküldtek a fül orr gégészetre.Hiába mondtam hogy csak akkor ömlik a vér az orromból ha a fejem szét robban, nem foglalkoztak vele.
    A házi orvos is az iphonját nyomkodja végig, szerinted akkor most menjek el újra? Annyit meg tudok hogy magas a vérnyomásom,látom a vérnyomásmérőn.
    Tisztellek amiért te így állsz a betegekhez, tényleg le a kalappal, de azért a környékbeli orvosokat nem nevezném fúh de segítőkésznek.
    Egyszer az SZTK-ba ki kiabálta az egyik doki, hogy fogja be mindenki a pofáját mert nagy a hangzavar, ebben a stílusban!
    De érdekes, amiket te leírtál nekem miért is nem mondta egy doki sem? Se a naplót, se a sót se semmit.
    Az én vérnyomásmérőm meg csak a ritmuszavart tudja ki jelezni, igaz ki is szokta de mást nem tud megjeleníteni, lehet veszek majd egy komolyabbat, de annak sincs értelme ha nem fogadják el mert nyílván roszul mér meg pontatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #103 üzenetére

    Érdekes hogy enyire tájékozott vagy az itteni "rendszerről"
    Az esetemben nem olyan könnyű új háziorvoshoz menni, mivel ez az egy van meg ide vagyok bejelentkezve, amúgy ez is csak egy héten háromszor rendel, akkor sem egész nap csak 3 órát.
    Azon nem lepődök meg hogy az alapellátást áttolják rátok, sőt azon sem hogy valaki egyből oda megy, mert ott szinte egyből kezelik, nem kell heteket várni.
    Igaz tudomásom szerint ebből külföldön is van probléma azért.
    De hogy hogy Szekszárdon vagy? Pécs annál is roszabb?
    Amúgy annyira azért nem vészes az én vérnyomásom, 17 évesen mérték155ös vérnyomást nyugalmi helyzetben. Igaz bánom hogy nem mértem meg a héten aznap reggel,mert érzésre több volt, de nem volt időm mert rohantam.
    A szívem néha viszont szúr, valamikor annyira hogy nem tudok megmozdulni, mert akkor azonnal egyből bele szúr, ez a magas vérnyomás jele? De álltalában akkor történik mikor nincsen semmilyen más panaszom, sőt szerintem akkor a vérnyomás is oké, zavaros ez :(

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #107 üzenetére

    Köszönöm a segítséged :)
    Nem veszek Wiweot mert ennyi pénzem sincs,keveset keresek én is.
    Bár az orvosi bér tényleg nagyon kevés.Nézegettem a bértáblát és hát nettóba még csak csak elmenne, na de bruttóba?!
    A Visegrádi országok közül mindenki megelőzte bérekben az itteni orvosok bérét.Talán ez magyarázat arra, hogy miért ilyen sok orvos.

    Pécs és Szekszárd közt ingázni nem fárasztóbb?

    Írok majd egyszer egy privátot az adatokról akkor majd :)
    Viszont van hogy a pulzus több.

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #121 üzenetére

    Az igaz, hogy a magyar sűrgösségi osztályokról hiányzik a hierarchia az orvosok közt? Tehát te mint műszakvezető a kollégáid is annak tekintenek? Egy cikket olvastam egyszer és ott volt bent, hogy sajnos mindenki a saját szánját húzza, bár a csapatmunka megvan.
    Nem tudom hogy hiteles e, ha jól tudom a magyar Dr.House mint Zacher Gábor adta egy lapnak.

    Illetve nekem furcsa az is, hogy az emberek nem tudják a mai napig hogy nem érkezési sorrendben kezelik a betegeket. Szép is lenne ha egy autóbalesetest a sarokban hagynák...
    Az emberek tudatáig csak annyi jut el hogy sűrgősségi akkor biztos hogy gyors...

    A traumatológia egyébként nem vonzott sosem?

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #124 üzenetére

    A csapatmunkát soha sem vetették el cikkben sem, ez tény! :)
    Amúgy szépen leírtad a tökéletes munkahelyet, nálunk ez úgy megy hogy ha nem dolgozól, akkor csinálj úgy. Ha nem értesz hozzá, akkor az ominózus mondat elő kerül "hogy már itt vagy 1 éve".
    Akkor is csináld meg a feladatod ha épp semmi sem működik úgy ahogy kellene stb...

    Őszíntén szólva,bár a pénz kevés és nem mindenki becsül meg, szerintem mindenképp örülj a mostani munkádnak! :)

    A válaszod utolsó soraival meg részben egyet értek, de vannak azért amiben másként gondolkodok.
    Sajnos sok ember minden kis bajra beparázik, ismerek olyant aki egyből a google elé ül és megfejti az okát. A google meg álltalában valami végzetes betegséghez irányítja.
    Nem meglepő ha ott toporzékol a sürgősségin.
    Meg sajnos ebben az országban mindenki meg van keseredve, senki sem megértő és a sértődöttségétől nem lát az orrán túl, talán ez az oka hogy nem értékeli pár ember a munkád.
    Vannak szeszélyes emberek is azért, de ezeket el kell sajnos viselni.
    Van azért olyan eset is hogy az orvos tényleg nem oda való, tegnap ugye leírtam én is, bár én nem viszem sehová a hírt csak neked mondtam el.
    Kitartást kívánok neked!

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #127 üzenetére

    igen, értem a problémád és teljes egészében megértelek!
    Bár ez a háziorvos sokszor a 3 órát se viszi végig, nem egyszer késett 1 órát :)
    Sőt kikérem magamnak a heti 4x3 órát, jó lesz az 3x3 órára is :)
    Eléggé nagy az egyenlőtlenség az egészségügyben ahogy elnézem.
    Minden nap minimum 8 órát ott vagy, más meg felét sem :/
    Sőt van olyan szülészorvos aki meg X3as BMW-vel járkál mert egy szülésnél kap 50 ezret. Valmi nagyon el lett rontva itt az egészségügyben :(

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Timer #130 üzenetére

    Igen, de ez a baj az egészségügyben hogy valaki szimpla közalkalmazottként is megkeresi az 500 ezret nettóba minimim mert ugye kap a betegektől ezt azt, memmaao meg a sűrgősségisként 3 műszakban nem kap ennyit, pénzt meg nem kérhet mert a szituáció sem olyan,meg ő kifejtette hogy miért nem.
    De vegyük a háziorvosokat, most is bent volt a TV-be hogy 5 milliós támogatást kap, nem kell iparűzési adót fizetnie és lakást is kap ha oda megy háziorvosként,dolgozik 8-tól 4-ig már ha hajlandó végig vinni, aztán majdnem ugyan annyiért. Sőt karácsonykor sem dolgozik, max készenlétibe van otthon.Aránytalan az egész.

  • DithenS

    senior tag

    válasz arnyekxxx #133 üzenetére

    Ez sajnos nem igaz, egy műtétre például nem árt fizetni is.A szomszédban egy idősebb néninek nem volt pénze, a jó térdét műtötték meg, nem azt amelyik rosz.
    Az orvos meg letagadta...
    Amíg fizetett jól kezelte.
    Apám is orvosi hiba miatt hunyt el, őt sem vették komolyan mert nem fizetett.
    Szóval azért pénzt igen is kell adni, mert nem foglalkoznak veled.
    Anyámnak meg a lába beteg, ha normál rendelésre megy szinte rá se néz a szakorvos, ha magánrendelésre megy ugyan ahhoz a szakorvoshoz akkor teljesen máshogy foglalkozik vele,mint ha egy másik orvos lenne.
    Szerinted akkor ne adjunk pénzt? Természetesen vannak rendes orvosok, de ha mondjuk csak a negyede ilyen orvos akkor már nem kockáztatok.
    Memmaao féle orvosokból meg tényleg kevés van :(
    Más megyékről nem tudok nyilatkozni, szóval azért nem általánosítok.

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #139 üzenetére

    Hát gondoltam hogy egy rohadéknak fogok tűnni :/
    Nézd én megértem ha sok orvos ilyen, gondolom nem 180.000Ft-ért tanul 7 évig, diplomázik és államvizsgázik. Ezt a "fizetést" amit kapnak van olyan gyár ahol megkeresik, sőt egy CNC-s egy műszakban jobb helyeken pár év tapasztalattal már 250.000Ft nettó.
    A bátyám is köműves és ő is 190.000Ft-ot visz haza minden féle túlóra nélkül, hidd el megértem azt az orvost aki a fizegése miatt nem elszánt.
    Persze ez egy hivatás, de egy idő után kiábrándító tud lenni ha nagyon keveset keresel.
    Múltkor megnéztem a bértáblájukat, hidd el én sem gondoltam volna hogy ennyire siralmas az egész, diplomás emberekről beszélünk...
    Már egy főiskolával is alap a 250-300k nettó! Egyik ismerősöm is annyit keres a versenyszférában.
    Szóval nem ítélem el az orvosokat akik olyanná lettek. Azt sem ítélem el ha valaki elfogadja, mindenki máshogy fogja ezt fel.
    Semmi sem fekete fehér.
    Azokat is megértem akik kimentek külföldre. Minden csak nézőlont kérdése :)

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Sinesol #146 üzenetére

    De a körülöttünk zajló világot mindenki máshogy fogja fel.
    Egy pincét is kap borravalót pedig ő is kap fizezést.
    Sajnos a környéken ilyen a legtöbb. Hidd el meg is lepődten memmaao-n hogy ő ebben a megyében dolgozik mint én lakok, mert eddig ilyen lelkiismeretes orvost sajnos nem láttam még. De attól függetlenül valahol mindenki megérthető.

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #145 üzenetére

    Csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy azért mert ez egy hivatás, senkit sem ment fel attól hogy úgy bánjon veled ahogy.
    Persze kapja az államtól a fizetését,de a legtöbb orvos szemében az nagyon kevés. Az ápolokról és a szakdolgozokról ne is beszéljünk. 170.000Ft bruttó hmm.
    Ettől függetlenül elvárom én is hogy tisztességesen beszéljenek velem, tudjon köszönni és foglalkozzon valamennyit velem, de sok minden a pénzhez vezethető vissza. Egy műtétre (ami eddig sosem volt) valószínűleg adok valamennyit még ha 100at nem is legalább egy 20-ast.
    Túl sok diszkrimináció érte a családunkat már ezért.

Új hozzászólás Aktív témák