Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz LLKobe #21 üzenetére

    "hogy megadható legyen időben hogy mikor szinronizáljon."
    Egyáltalán nem szinkronizál. Vagyis igen, de nem úgy mint eddig.
    Amikor felrakod az új rendszert (pl. én ISO-ból telepítettem csont üres HDD-re). Rögtön ott láttam minden file-t, de a trükk az benne, hogy csak mutatja, hogy ott van. Csak akkor tölti le, amikor tényleg meg akarod nyitni. Attól a pillanattól kezdve megvan a vinyón is offline elérhetően. Ez a "csalás" könnyen tettenérhető, ha megnézi az ember a mappa tulajdonságait. Pl. nekem a 4.04Giga csak 200 megát foglal a vinyón. Ez természetesen csak úgy lehet, hogy a többi nincs letöltve.

    Természetesen a feltöltés azonnali.
    Mondjuk ebből volt is problémám tegnap. Próbáltam itthon valami mórickaprogramot írni Visual Studioval, és a project könyvtárnak a skydriveomat adtam meg. Ebbe sajnos belezavarodott, többször volt "Skydrive stopped..." üzenet, mert a VS fordításkor pártucat állományt elkezdett nagyhirtelenjében babrálni. Ez mintha nem tetszett volna neki. De az előnye megvolt a dolognak, mert nem kellett pendriveon bevinni a melóhelyre, elég volt ott is megnyitni a Skydriveról a projectet.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Steve1207 #71 üzenetére

    "Ugyanaz van, mint 7 alatt, csak böszme csempékkel, hogy a vak is meglássa,"
    De én pl. nem bírom végigolvasni, mert nem fér ki :D
    Pl. itt oda kell menni az egérhez mindegyik Windows... ikonra, hogy kiírja, az vajon mi?

    Meg nekem még akkor is szokatlan, hogy az egész képernyőt végig kell olvasnom. De ehhez talán idővel hozzá lehet szokni, 1-2 év alatt csak kialakul valahogy, hogy hogyan használja a rendszert az ember :) Már, ha rászánja magát, és felrakja élesben.

    Én egyébként használtam a start menüt. A gyakran használt dolgok ott voltak (vagy a taskbaron), és emellett főként kereésre. De ez a 8-as keresés már így tulajdonképpen jó, tényleg használható. Most viszont mintha átestek volna a ló túloldalára, mert a 8-as win kihajigált minden vackot a start képernőre (pl. egy VS2012 telepítés 20-30 ikont). Ehhez képes a Win7 start menüjébe, mármint a start menü legtetejére csak a VS indító ikonja került ki. Viszont a 8.1 az már semmit nem rak ki alapértelmezésben a start képernőre. Semmit. Még a metro appokat sem. Ami meg azért gáz, mert telepítés után mégegy felesleges feladat, hogy kitegyem a startra. Nem értem, hogyha a win7 tudta, hogy mi az az 1db ikon, amit a startmenü tetejére ki kell rakni, és mi az, amit elég az alkönyvtárba betenni, azt tudhatná a 8.1-es is. Szerintem ezen is fognak még reszelni.

    Néhány apró hülyeség van még, ami szerintem a béla állapot miatt van.
    pl. Nálam a power gomb csak egyszer működik. Ha pw gombbal állítom le (vagy csak hibernálom, már nem emlékszem?), akkor többé a pw gombbal nem tudom leállítani, csak a fruitninja módszerrel, hadonászva a sarkokban :D
    Lehet, több marhaságot csak azért nem találtam, mert nem is kerestem. Csak a backup lehetőséget, de azt nagyon. Viszont hamar kiábrándítottak, hogy nincs. Kaptam tippet a wbadmin start backupra, de azsejó. Kizárni nem tudok vele, például. Pl. menteném a full c:\users könyvtárat, de userenként a videókat, tempeket, cache könyvtárakat, skydriveot, dropboxot, ... azt nem.
    De azért elindítottam :

    Tehát nincs backup.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Glenda #186 üzenetére

    Az se jó. Kókányolni lehet vele, hogy csinálok olyan library-t, amit menteni tud, de kizárni abból sem lehet. És ha beleteszem a c:\users, akkor abban benne van néhány gigányi olyan, amit nem kellene menteni. Pl. google drive, dropbox, satöbbi.
    System image mentés ráadásul még úgysem lesz. Márpedig arra volt már szükségem egyszerkétszer.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Serricon #189 üzenetére

    "vagy a régi programlistából kibogarászni hogy melyik almappában is van.."
    Arra eddig (win7-ben) is volt keresés a start menüben. Ráadásul, amit kicsit gyakrabban használtál, azt a win7 start menüje intelligensen előreszedte. Mondjuk pozitív, hogy az apps listában mostmár erre itt is van lehetőség. De csak akkor, ha nem a csicsás start képernőt használom, hanem csak app-listának.
    Mert pl. lehet, hogy használnám az időjárást, meg a mailt, naptárat, mármint a metrósat. De ahhoz, hogy azt lássam, ki kell kapcsolnom az app listát, és fordítva.
    Droidon (bocs, csak azzal tudok állandóan hasonlítani) nincs ilyen. Mert itt van a desktop, az élőcsempés start és az alkalmazás lista. Droidon csak két hely van. Egy tetszőlegesen scrollozható desktop és az app lista. A desktopon pedig vannak widgetek (legyen ez az élő csempe) és alkalmazás indító ikon, ha úgy akarom.
    Lehet, hogyha a későbbi Win8-ból eltűnne a desktop és a helyét egy élőcsempés valami venné át, talán még jobb is lenne. Fene tudja.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Serricon #189 üzenetére

    " mint összehányva rakásba az asztalra az ikonokat,"
    Az is csak a felhasználón múlik, hogy az asztalát hogyan rendezgetni.
    Pl. a desktopon, ha nagyon igény van rá, lehet mappát csinálni, és oda betenni haccázötven ikont, ráadásul "list" módban, és akkor ki is fér a képernyőre mind a haccáz.
    Ha valaki tudja rendszerezni a dolgait, akkor többékevésbé bármilyen szoftvert adsz a kezébe, fogja tudni rendszerezni. De akinek pl. így néz ki a desktopja

    Annak mindegy, mit adsz alá. Neki a start is ilyen lesz :D

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Penge_4 #222 üzenetére

    "saját egyéniségét kell kialakítania"

    Ti mind egyéniségek vagytok!
    Igen, mi mind egyéniségek vagyunk!
    ...
    Én nem..

    :)

    (Brian élete)

Új hozzászólás Aktív témák