Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nonsen5e

    addikt

    "A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír"

    Nem pont az OEM verzió szokott az lenni amit nem lehet áthordozni másik gépre?

    Ezt a mondatot hogyan kell értelmezni? Amennyiben én digitális verziót vásárlok meg, azt át tudom hordozni új gép vásárlása esetén, viszont ha besétálok az első tescoba vagy a sarki fűszereshez, és ott megveszem a dobozos verziót azt nem vihetem át?

    Pénteken vettem új laptopot, beüzemelve még nem lett, viszont ezek után még kicsit ki is várok vele, ne járjak pórul.

    A problémám leírva, mert kicsit el vagyok veszve:
    Van egy asztali gépem amin dobozos 8.1 fut. Az ugye meg fogja kapni a 10-et és komponenscserélgetés esetén contactolni kell az MS Supportot? Ezen gépem előtt Win XP volt, az sosem sírt nekem komponenscserélgetésre, a mostani gépet meg még nem piszkáltam azóta.
    Hogy kell felfogni ezt a fő komponens cserés dolgot? Hogyha kicserélem a videokártyámat vagy teszek bele plusz ramot, vagy esetleg lehal a merevlemezem (mindhárom várható lassan) akkor sírni fog a Windows?
    Vagy jól értelmeztem, hogy csak az alaplapot figyeli, vagy, hogy van ez?

    Az új laptophoz (előre láthatóan 1-2 évig lesz meg, majd nagyobbra váltok) nyugodtan vehetek most dobozos/digitális diákverziós Win 8.1-et, vagy mindenképpen várjam meg a 10-nek a digitális/dobozos verzióját ha később váltani akarok, vagy arra így is úgy is új rendszert kell majd vennem?

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • nonsen5e

    addikt

    válasz Воланд #37 üzenetére

    Köszönöm! :R

    Addig majd meglátom hogyan fut a WoW egy laptopról Wine alól. :DDD

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

Új hozzászólás Aktív témák