Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz hcl #28 üzenetére

    A memória kiosztást az OS dönti el. Az a jó, ha minél több programot tart benne, de kilövi őket, ha nincs szükség rá. Fölösleges a lapozófájlba tenni a memória egy részét, ha van elég memória. A Windows ezt akkor is megteszi, ha 16GB a memóriám és 80%-a szabad. Ezért én a lapozófájl-t letiltottam.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Namelesske

    addikt

    válasz hcl #28 üzenetére

    Nem az OS használja, a háttértár gyorsítótárazására használja a kihasználatlan memóriát a legtöbb modern OS, ahogy a Windows is. Ahogy szükség van több memóriára egyszerűen üresnek veszi, és felülírja így nem lassul.

    (#29) Kékes525

    "Fölösleges a lapozófájlba tenni a memória egy részét, ha van elég memória. A Windows ezt akkor is megteszi, ha 16GB a memóriám és 80%-a szabad. Ezért én a lapozófájl-t letiltottam."

    Egyrészt igazad van, másrészt meg szvsz butaság teljesen kikapcsolni a lapozófájlt Windows alatt. Ezzel csak kevésbé lesz hatékony a memóriakezelés. Eléggé összetett a dolog, de itt van rá egy jó cikk.

    A lényeg nagyjából annyi, hogy nem a memória kiterjesztésére használja a Windows a lapozófájlt, hanem a memóriakezelés optimalizálására. 16 GB memória estén is legalább 1 gigát hagynék a rendszerpartíción, több okból is.

    1: Ha összefossa magát a rendszer legalább lesz debug információ
    2: Ha valami miatt észrevétlenül eléred a memória limitet, nem mindegy hogy megkotlik a rendszer, vagy van időd reagálni.
    3: Néhány program furán viselkedik ha nincs lapozófájl, esetleg hibaüzenet nélkül el sem indul, vagy össze vissza bezáródik, és nem is tudod hogy miért mert ki agyal ilyeneken hogy lapozófájl amikor összeomlik valami előjel nélkül.

    Én mindenképp tartanék valami jelképest egy HDD-re akár ramdiskre eldugva, ha már hibainformációt nem is tudsz kiolvasni (az csak a rendszerpartíción tárolt megfelelő méretű fáj esetén lehetséges), de az alkalmazások átverésére már min-max 16MB is elég, hogy ne rinyáljanak.

    Ezt csak úgy mondom, ha neked bevált akkor lelked rajta, ne piszkáld :R

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Új hozzászólás Aktív témák