Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz enddav #1 üzenetére

    Na hallod, nemrég egyik munkatársnőmnél voltam, csacsogtunk mindenféléről, közben bekapcsoltam a laptopját, wifis volt, egy wifis routerrel használta, még az invitel emberei telepítették Neki anno, 8 megás ADSL vonal. Ugyanilyen céges flottás, cafeteriás vonal van nekem is.
    Felűnt, h marha lassan nyílnak meg az oldalalak.
    Mintha torrent, vagy DC futna a háttérben. Pedig a másik gép lent nem volt bekapcsolva, meg azt sem tudta miről beszélek. Ő max néha Limewiret használ, de inkább másoktól kap filmeket, zenét. :D
    De mondta, h szinte mindig ilyen, bár néha sokkal gyorsabb, de nem ért hozzá, működik és kész.. a szomszédot is kérdezte, mert annak is van net, és az mondta, h hát ez ilyen, egyszer hol gyorsabb-hol lassabb.. (Ez egy kicsit gyanús volt.)
    Gondoltam belépek a router menüjébe, megnéztem a wifi beállításait, kérdeztem miért nem jelszavas kapcsolatot használ, persze nem tudta miről beszélek, beállítottam, és láss csodát, egyből száguldott a net.
    Elmagyaráztam Neki, h valószínűleg a szomszédok közül valaki(k) az Ő jelét befogták, és azt használták, ráadásul valószínűleg torrenteztek ezerrel. (Megpróbáltam azt is elagyarázni, h a feltöltések ették meg a sávszélességet, ezért nem nagyon tudott netezni gyorsan.)

    A slusszpoén az volt, h nemrég kérdeztem a csajt, mizujs, jó e a net, és mondta, h igen, valóban azóta sosem lassult be többet, és felhívta a figyelmem egy érdekességre.
    A fent említett szomszédja kérdezte, h mizujs a nettel, és ugyan nem kérdezett rá konkrétan, h miért lett lejelszavazva, de a csávó kérédesiből, meg az általam elmondottakból rájött, h AZ a szomszéd lehetett a tettes. Az is gyanús, h eddig az említett szomszédtól szokott kapni (TS, és Cam) filmeket, egy ideje viszont nem tud adni, "rossz a gépe", erre hivatkozott. :(((
    Meg tudnám fojtani az ilyen pofátlan embereket. Legalább akkor ftpről töltsön, ha már lopja a netet, az nem zavarja a böngészést.. gggggggggrrrrrrrrr.. :(((

    Természetesen az Invitel embreiről is megvan a magánvéleményem. :U

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák