Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz moleculez #21 üzenetére

    Igen, sokaknak internet egyenlő fosbúk.

    A válasz, hogy miért nem X nyíltforráskódú rendszer terjedt el, a válasz ugyanaz mint az előző kérdésre.

    Pénz, pénz, pénz, reklám, pénz, marketing, pénz, és még egy kis pénz.

    Nyílt forrású alkalmazás mögött általában egyik sem áll.
    Ők nem adják el az adataidat, hogy utána reklámra költsék a lóvét, és arra sincs pénzük, hogy az éppen aktuális legpopulárisabb közvetlen veszélyt jelentő konkurenciát felvásárolják csillió dollárokért.

    Én is szeretném, hogy mindenki Linuxot használjon, és Signalon beszéljen (tovább is vihetjük, és legyen mindenkinek Google mentes Android telefonja).

    De:

    Gizikének és Mancikának a napi munkájához elengedhetetlen a múltszázadbeli Pista Soft által készített JAVA könyvelőprogram, ami elméletben cross platform, gyakorlatban olyan gázul van megírva, hogy lehetetlen más rendszeren futtatni. És Karesz a rendszergazda úgysem tudná, hogyan kell Linuxra telepíteni bármit, meg persze Ödön a vezérigazgató egyszerűen belekalkulálja a munkadíjakba a windows licencek árát.

    Szerencsére programozóként megtehetem, hogy Linuxon dolgozom.
    Viszont hiába akarnék mindenkivel Signalon csacsogni, ha tizedannyi ismerősöm elérhető rajta mint Whatsappon és Viberen.
    Messengert direkt nem használom. Az értelmesebbjének van egy másik üzenetküldője is, és így nem egy gombnyomás megosztani az aktuális marhaságot, hanem 2-vel több klikket igényel, amire szerencsére lusták legtöbbször.

    Azt már mondtam, hogy pénz, pénz, pénz? Ja, és még több pénz.

Új hozzászólás Aktív témák