Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz moleculez #19 üzenetére

    Nem használok WA-ot, de mivel a Facebooké, illetve zárt protokoll, ha még most nincs is, később még lehet (sőt, lesz is, ahogy az a Messengerrel történt).

    Inkább én kérdezek: miért tegyek fel egy vagy sok appot (akár külön-külön minden ismerős igénye szerint, ki ezen, ki azon van fent), ha van mindentől független megoldás, ami nem kötődik egy multihoz és a protokollja vagy már most szabvány, vagy az lesz?

    Miért kéne feltennem egy plusz appot (vagy bárki másnak), ha mindenkinek ott van a telefonján a klasszikus sms app személyében? Egyszerűen csak annyi a dolgom, hogy megírom az üzenetet, esetleg csatolok hozzá fotót/videót/fájlt/matricát/bármit és elküldöm. Ha az illető elérhető neten is, akkor megkap mindent. Ha nem, úgy a telefon megkérdezi, küldje-e inkább sms-ben. Szóval az üzenet mindenképp célba ér, de optimális esetben ugyanúgy, mint ahogy egy proprietary szoftver esetén.

    Tehát ha működik a "nagyok" nélkül is, miért kéne az ő szoftverüket használnom (amelyekben az átjárhatóság nem megoldott)?

    Ha most én elkérném a telefonszámodat (és jelenleg Vodás vagy Telekomos vagy), 90% hogy úgy tudnék üzenetet küldeni, hogy meg se kérdezem, te melyik csetappon vagy fent, és édesmindegy, hogy én a Hangoutsot, te meg a Skype-ot preferálod egyébként, mert az üzenet el fog menni pusztán azzal, hogy csak a telefonszámodat kértem el (nem kell mindkettőnknek ugyanazt telepíteni, ugyanoda regisztrálni, loginolni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák