Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Pedig a kezdetektől fogva reménykedtem, hogy elbukik majd a kezdeményezés és szépen megy a süllyesztőbe. De nem. Ritkán értek egyet a Microsofttal, de most igen. Ráadásul nem csak biztonsági kockázat, hanem semmi keresnivalója egy böngészőben. Jó, hogy komplett Photoshopot meg Nero 7-et nem integrálnak már bele a szabványba...

    Kifordult magából az egész világ. A böngészőket a fejlesztők lustasága és hanyagsága miatt nem fejlesztjük vagy visszafejlesztjük, lebutítjuk tablet-compliant szintre. Aztán eladjuk csilivili marketingköntösbe csomagoltan "minimalista" és "letisztult" hívószavakkal, ugyanakkor egy szabvány, aminek meg pont a minimalizmus és letisztultság, (valamint átgondoltság és mérhetetlen stabilitás) lenne a célja, abból karácsonyfát csinálunk, hogy immáron egy végtelenül buta böngészőben is lehessen karácsonyfa weboldalakat csinálni.

    Kábé mintha a közutakat úgy építenék meg, hogy az aszfaltra sínpárokat fektetnek, rá egy üres kasztni, kormány, alváz, ülések, csomagtartó, aksi, stb. A rajta utazni kívánó emberek meg vinnék a hónuk alatt a motort, kormányt meg az autóhifi, esetleg igény szerint ki lenne vágva a napfénytetőnek hely és mindezt "minimalista letisztult design"-nak hívják, a cserélhető napfénytető, visszapillantó, autóhifi és átfesthető kasznit meg csúcsszuper testreszabhatóság netovábbjaként próbálnák rásózni az emberekre.

    Hányingerem van ettől az egésztől. Aztán ne csodálkozzunk ha lassan a 128 gigás álom-memóriacímkézési határt is kinőjük pár éven belül ilyen mentalitással... :W

  • Penge_4

    veterán

    válasz CPT.Pirk #16 üzenetére

    "Szóval nem tudom mit csinál processz szinten"

    Zabálja a ramot és bonyolítja a task managerek használatát. Mást nem. Eredetileg azt hazudták, hogy ez majd jó lesz, mert ha egy tab elcrashel, nem viszi magával a böngészőt. Azt nem is, de egy szülőtabról nyitott összes tabot igen. Szóval ha megnyitok 20-30 PH-s oldalt, amiből az egyik elcrashelteti, akkor tölthetem újra a maradék 29-et is (és csak reménykedhetek, hogy nincs adatvesztés), pl. gépelt komment, stb.

    Ha egy kiegészítő döglik meg, az összes tabot tölthetem újra, hogy töltődjön rajtuk újra. Szóval nem vagyok vele kisegítve. Pont arra nem alkalmas, amire elvileg kitalálták, ugyanakkor túl sok memóriát többletmemóriát eszik ahhoz, hogy kizárólag 4 (de inkább 6) giga RAM fölött legyen egyedül minimális létjogosultsága. Az is csak azért, mert akkor már miért ne? De nincs több értelme, mintha 16 giga RAM-os SSD-s gépet úgy konfigurálsz, hogy minden gyakran használt szoftvert (beleértve a Photoshop igényűeket is) beraksz autorunba, hogy legyen minek elfoglalnia a memória 50-60-70%-át. ;]

Új hozzászólás Aktív témák