Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArGab

    őstag

    Egy tömör tapasztalati összefoglalót tudok írni róla, most hétvégén lett meg.
    HD-k közül vitte az összes kipróbált 720p (kb. 6) és az 1 nálam lévő 1080p-t is minden gond nélkül, ugyanígy az összes kipróbált Xvid és DivX filmet is. ISO formában lévő dvd-t is lejátsza, de dvd-ből menüt nem tud, csak közvetlenül a fő műsorszámra ugrik. Egy DVD-nél jártam vele úgy, hogy 1.85:1 helyett 2.35:1-re lőtte be a képarányt sajnos. Szépen kezeli a több hangsávot avi-ban és mkv-ban is, mkv-ba beágyazott feliratokat szintén viszi, és elvileg ha van az mkv-ban chapterezés, azt is tudja. Gyári firmware-hez képest a legfrissebb sok dolgot tud, tehát fejlesztés ténylegesen folyik.
    Hátrányok:
    Talán a legzavaróbb a feliratkezelés. Egyrészt nem lehet pozicionálni vagy méretet állítani (kép aljára teszi le, hatalmas sorközzel), másrészt legközelebbi támogatás az Western Europe (ez is eleve csak új firmware-rel van, tehát később lehet javulásra számítani), szóval kalapos ű és ő van ANSI fájlok esetén, UTF-8-nál viszont ezek ki is maradnak. Nem támogatja a formázásokat (dőlt, félkövér), és bent is hagyja a feliratban a <i>, stb. jeleket is. Valamint felirat megjelenítésekor van egy idegesítő vagy fél másodperces csúszása az egyébként gépen jól beállított feliratnak.
    Szintén zavaró, hogy nem lehet ugrani a filmben időpontra, csak gyorstekerni. Ez elég zavaró lehet. Viszont félbehagyott lejátszásnál megkérdezni, hogy folytassa-e ugyanott.
    DTS támogatás csak digitális kimeneteken van, szóval DTS hanggal ellátott filmeknél csak külső erősítővel lehet hangot kezelni. Ez néhány csak DTS hanggal ellátott MKV esetén egyeseknél probléma lehet, de legalábbis megtekintés előtt át kell tömöríteni a hangot AC3-ba.

    Most ennyi jutott eszembe. Összességében kellemes kis lejátszó a maga hibáival, amik remélhetőleg később még javításra kerülnek.

  • ArGab

    őstag

    válasz csizzah #50 üzenetére

    Nem találtam megoldást hogyan változtathatnám a képarányt, de nem is foglalkoztam vele túl sokat. 5 ISO-ból ennél az egynél csinálta csak, és mivel csak tesztelgetés céljából másoltam fel, nem foglalkoztatott annyira a dolog. Az 100% szerintem, hogy WDTV szoftveres bugja lehet valami miatt, mert 3 másik 1.85:1-es anamorf dvd-t gond nélkül játszotta.

    Felirat méretet állítani hol lehet? A 10 perces ugrást hogyan csinálod? Már máshol is olvastam hogy van ilyen, csak nem írták mellette le hogy hogyan.

Új hozzászólás Aktív témák