Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz ollie #31 üzenetére

    De net előfizuba jogdíjat rakni meg szvsz kivitelezhetetlen. Honnan dönti azt el a szolgáltató, hogy én mire használom a netet? Egy 1 megás nettel is ugyan úgy lehet warezolni(csak lassabban), mint egy 125-össel, szóval még a sebesség alapján kategorizált, és ez alapján kiosztott jogdíj sem lenne igazságos.
    Rendben, nyilván nem olyanok fizetnek elő 50-100Mbit-es netre, akik naponta megnézik a mailjüket, meg csetelnek picit, de ha ezt megfordítjuk, valószínűleg a szolgáltató is tisztában kell legyen azzal, hogy mire kell valakinek ekkora tempó (és ha annyira a warez ellen mennénk, teljesen felesleges ilyen csomagokat árulni), de mindez nem egyenlő azzal, hogy akkor tuti FTP-ről warezolja a legújabb játékokat..

    Meg a másik dolog. Tegyük fel, fizetek jogdíjat a netem árában. Az kihez kerül? A játékfejlesztőkhöz? A filmstúdióknak/kiadóknak? Aztán ha én egész nap csak PH-n lógok, és még netrádiót se hallgatok? Akkor én mire fizessem? Mivan ha p2p-n osztom meg a munkáim, a fotóim, vagy a saját zenéim?

    Egy TV előfizetésnél pedig nyilvánvaló, hogy valaki azért fizet rá elő, mert TV-t akar nézni..

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • motorhead

    aktív tag

    válasz ollie #31 üzenetére

    (#27) motorhead: az nem derült ki a hsz-edből, hogy ez rendes kiadás volt, nem pedig valami sokadik, "gazdaságos" kiszerelés

    Gazdaságos kiszerelés volt, de azt nem az eredeti megvásárlása után másolják? Nem tudom, hogy van ez csak kérdezem... :F

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Új hozzászólás Aktív témák