Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sad_Vamp #36 üzenetére

    "őőő.... az MS monopóliuma, az hogy a legtöbb barom fejlesztő csak a win-ig lát,"

    Nem. A legtobb "barom" fejleszto szeret enni is meg inni is, sot nem vetik meg a futott lakast sem, ebbol egyenesen kovetkezik, hogy olyan rendszerre fejlesztenek, amit sokan hasznalnak, ugyanis ott terul meg. A sok hulye mi ? ... Te mire fejlesztenel , BB OS + WinPhone vagy Android+iOS ? Egyszeru ez a keplet, oda fejlesztek ahol nagyobb esellyel kifizetnek. A linuxnak eselye sincs desktopon barmit elerni addig, ameg nem kukazzak a picsaba az osszeset es kezdenek el rendesen fejleszteni EGYET.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sad_Vamp #41 üzenetére

    "hogy hirtelen boldog-boldogtalan se fogja akarni használni...."

    Ez 100%-ig igaz LENNE, ha egy valtas siman csak egy cleaninstallbol allna. De majd amikor szerdarol csutortokre mondjuk 100millio gamer valt Winrol Linuxra (otthoni felhasznaloknal ugye a jatekokbol jon a legtobb zseton) akkor azert szolj, nehogy lemaradjak rola.

    Az pedig, hogy milyen rendszeren fejlesztek mire, az egyaltalan nem relevans a fejlesztett termek szempontjabol. Ezzel az erovel ugye aki iOS fejleszto az se Winen fejleszt, meg nem is Linuxon , mert az xcode mac exkluziv. Csak arra celzok, hogy rengeteg dolog befolyasolja, hogy milyen rendszeren fejleszt valaki.

    Ui: es egyebkent nem mondtam egyetlen szoval sem, hogy a linux szar. Azt mondtam, hogy otthoni mainnek az atlagemberek szenpontjabol konkretan annyit sem er, hogy megfontolja. A ketto nagyon nem ugyan az.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sad_Vamp #57 üzenetére

    A steamOS-el volt próbálkozás, nemigazán jött be. Nehéz ügy egy monopóliumot megtörni, mivel a játékfejlesztők egy elég fragmentált társaság, ergo ha a versenytársaim a kvázi monopol OS-re fejlesztenek, nem húzódhatok meg egy 1%-os szegmenst lefedő kisrendszeren. Ezenkívül vannak a beidegződések + lustaság: pl egy DX9(sic!)-nél járó blizzardot kéne pl rávenni, hogy használjon Vulkant.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kispx

    addikt

    válasz sad_Vamp #57 üzenetére

    Feltudnád sorolni az összes "új működő OS"-t? Valószínűleg nem véletlenül lesz rövid a lista.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sad_Vamp #60 üzenetére

    Miért kellene valami teljesen újat alkotni, aminek induláskor még annyi bázisa sincs, mint a linuxnak? Olyat, amin directX(12) játékok futnak natívan, nemigen fogsz csinálni - ahhoz win10 alapokat kellene használnod, amit sose fog neked eladni a M$. Komplett új OS-t+grafikus API-t megírni meg nem egy számtech-szakkör tipikus péntek délutáni feladata, ha megfigyelted, megacégek (MS, Apple) vagy többszázezer fős önkéntes közösség (Linux) többtízezer dolgozója rágja magát ezeken évekig. Persze, léteznek "from scratch" felépített OS-ek, nyilván az amcsi F22-esen nem win10 fog futni, de ez kicsit más büdzsé:))

    Igen, együtt kellene lépni valamit, ebben 1etértünk:R.

    #61: sajna csak a csoportházirend/registry van:(

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sad_Vamp #70 üzenetére

    A sonyé valószínű, hogy volt pármilliárd - bár javítson ki valaki, aki konkrét számokat tud. Nyilván egy tamagochi OS-e pár nagyságrenddel egyszerűbb - csak itt az lenne a lényeg, hogy változó hardverkörnyezetben (NV+AMD VGA-k utóbbi 3 generációja, eltérő chipsetek+procik) jól fusson a 4k grafikás játék.

    A jelenlegi szituban a M$ hegemóniája nekem se felel meg, de komplett új OS-re nem látok sok esélyt. Egy cross-platform API, mint a Vulcan sztem az ideális válasz, mert akkor magad választasz OS-t a Vulcan-on futó játékaid alá, nem kell újrabootolni, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sad_Vamp #57 üzenetére

    "Másik: ha nagy játékfejlesztőknek/kiadóknak lenne egy kis eszük, már rég KÖZÖSEN elkészítettek volna egy gamerOS-t, ami olcsó/ingyenes csak játszásra lenne (mennének rajta a fő áruházak: STEAM, origin, ubi, mittomén),"

    Es ha en 2 game kozott hallgatbek egy kis spotyfit ? En nem ertem, miert gondoljatok ti hogy a dualboot egy jo dolog ? Semmi jo nincs a ket rendszeren letezesben ugyan azon az eszkozon. A steamos es ezert egy kurvanagy szemet, mert ok hogy ezzelazzal tudsz jatszani rajta , de a tobbi ? Mert ha nekem kell mondjuk egy XY akarmi mas program is mert neha nemcsak jatszok ? (Latom hogy nem a steam os rol beszelsz, azert hoztam fel mert a koncepcio ugyan az : ha csinalok egy gamerOS-t arra ugyan ugy kell firefox, meg kell spotyfi , meg jutubdownloader meg szazmilliard mas szar, mert a dualboot akkoris gcikenyelmetlen, ha aranybetukkel irom le)

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sad_Vamp #74 üzenetére

    ..."boldog egy adatgyűjtögető, magát erőszakosan felesleges dolgokkal újítgató, helyzabáló, 200€-s monopol OS-e"...

    Atfogalmazom neked, hogy ertsd a tevedes faktorat : azert fizetsz 200€ jelenleg egy w10 ert, mert a vilag lakoi altal hasznalt szoftverek, jatekok, tervezi alkalmazasok stb majdnem minden konkretan win exkluziv. Tehat amikor azt mondod, hogy a linux ingyer van ez igy onmagaban tok igaz, csak kihagyod, hogy mar akkor is ooooriasi makod van ha egyaltalan alternativ szoftvert talalsz a wines helyett, az mar maga a menyorszag, ha nagyjabol bir is azzal a funkcionalitassal es ha konkretan linuxra is meg van irva, az olyan mintha ujra eljott volna jezus. Igy mar erted, mit kell kifizetened ? Az OS egy szukeseges eszkoz ahoz, hogy programokat hasznalj : a jelenleg elfogadott programokat, mint mso,autodesk teljes,adobe teljes stb, nem tudod kivaltani linuxal. Most johet majd a szokasos mantra, hogy persze de nem az egesz vilag grafikus, en meg eree azt mondom, hogy az en szuleim konyvelok es kepzeljetek, szamviteli rendszerek sincsenek. Eszmeletlen mennyisegu olyan munka van, amiben nem jatszik csak a win. Ha igy nezed, konnyu osszekaparni par szazmillio embert akinek nem eleg, hogy hasznaljal blendert a max helyett.

    Szerk: vitatkozhatunk egyebkent orokke ezen a dolgon, de egy valami betonbiztos es megdonthetetlen : ameg a linux nem kinal olyan szoftvereket mint a win, addig nem rughat labdaba es ennyi. Nyilvam sokmillio programozonak meg nemtudom kiknek tokeletes, de nem ok a vilag nagy szazaleka. Egyszeruen a linux onmagat is egy alternativ rendszernek tekinti nem pedig egy masik rendszernek. Ameg ez fenn all, az eletben nem lesz benne valtozas.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sad_Vamp #78 üzenetére

    Ertem, hogy jatekrol beszelunk, de amit az elobb is irtam : nem jo irany az, hogy jatekhoz majd ujrainditgatom a gepet.

    Hidd el orulnek neki ha elterjedne a linux, ha nem is ugy ahogy most van, legalabb ugy mint mondjuk a droid, hogy valaki keszit lenyegeben egy asztali droidot. Egyszeruen csak nem ertem, hogy az a rengeteg amugy eszneletlen okos linix fejleszto mert nem latja be, hogy nem 20ezer kulonbozo rendszert kene osszeharacsolni, hanem a leguniverzalisabbat kene elkezdeni tolni olyan iranyba, amire majd rabolintanak a nagyok is es elkezdenek portolni ra. Mert amugy barki barmit mond, szerintem abszolut ertheto, hogy miert 1% a linux desktop reszesedese. En abszolut egyertek az opensource torekvesekkel, de a vilagot nem fogom szembehugyozni, ha felmegyek egy allaskereso oldalra es a szamitogep elott vegzett munkak 98%-an win programismeret varnak el, akkor nem blendert meg gimpet kezdek el megtanulni hasznalni. Ez egy sima ok-okozat.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák