Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • banhammer

    veterán

    válasz .mf #4 üzenetére

    Olyan ize-bize vagy...

    Nem esnek ki ezek az ember fulebol a nagy kapalozas kozben?

    [ Szerkesztve ]

    \m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #4 üzenetére

    Bravó, profi hozzáállás! :R Igazi szakemberrel kerültem szembe, mea maxima culpa! :B

    Oszt szoktál-e rendszeresen úszni? :U Ha nem, de azért időnként úszol, akkor tudnád, hogy van értelme a kérdésemnek, de igazából még úgy is, ha rendszeresen szoktál. Vajon miért van az szerinted, hogy még az olimpia- és világbajnok úszóknak is vannak technikai edzéseik? Az úszásban baromi sokat számít a helyes technika, a jó vízfekvés, sokkal többet ér, mint a nyers erő. Emiatt simán létrejöhet mondjuk az, hogy egy jól úszó 8 éves kislány lehagy egy izmos felnőtt, amúgy "jól úszó" férfit :U.

    Amúgy meg hosszabb távon (fáradás -> koncentráció csökkenése) szétesik az ember mozgása (gyakran még a jobb úszóké is; nem lesznek elég hatékonyak), és a zene (pláne ha nincs szinkronban a mozgásoddal) igenis hatással van, lehet a mozgásodra. Gyorsúszni is csak a gyorsúszók töredéke tud helyesen. Nem arra irányult a kérdésem, hogy zenehallgatás hatására vajon vízbe fulladok-e kutyaúszásban egy 25 méteres medencében, hanem arra, hogy [nem vérprofi úszóként] ugyanolyan jó lesz-e a mozgásom, a kartempóm, a vízfogásom, mint egyébként. Persze én nem vagyok se szakember, se úszóedző, úgyhogy várom a véleményedet :U.

    Amúgy meg nagyon szerencsés alkat vagy, hogy olyan korán megtanultál úszni, sajnos nagyon keveseknek adatik meg. Helyes technikával úszni, futni igazából csak gyerekként lehet megtanulni. Utána is lehet még elég jó az ember, de az már igazából csak tűzoltás...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz .mf #16 üzenetére

    egyetértek! egyszer a tisza felső szakaszán kb. másfél órán keresztül sodortattam magam a vízzel egy gumilabdán heverészve, akkor ez biztos bombajó lett volna.

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #16 üzenetére

    "Amikor az ember a technikára összpontosít, akkor szerintem nem hallgat közben zenét."
    Ebben igazad van.

    "Amire én írtam, amikor hosszú táv vagy hosszú időn át úszásnál nem a technika van a fókuszban, hanem a kitartás"
    Igaz ugyan, amit leírtál, de konkrétan ezt írtad először: "Mondd csak, mostanában kezdtél úszni, vagy a lépés-technikára is figyelsz gyaloglás közben, esetleg a légzés-technikára is?", és ez nem teljesen arra utal, amit másodjára írtál ;). Egyébként ha már a lépéstechnikánál tartunk, az futás közben rendkívül fontos, és sajnos gyakorlatilag senki sem tud jó technikával futni (én se), felnőtt korban meg már kb. lehetetlen megtanulni a rossz beidegződés miatt.

    "s az ember az utóbbiból sokkal többet csinál. Tehát két különböző dologról beszélünk, csak a tiéd szerintem egy pici szelete az egésznek, amit felnagyítva írtál le."
    Azt a pici szeletet max. kisebb szeletnek írnám le. Ez mondjuk értelmezés kérdése, kinek mi a sok. Nálunk komplett edzéseket szántak/szánnak a technikázásra, és ez nagyon fontos. Arányaiban talán minden 3-4. edzés lehet ilyen (vagy talán gyakrabban, most sajnos nem igazán vagyok képben), hogy az sok vagy kevés, azt mindenki döntse el magában. Szerintem nem kevés.

    #21: Ne haragudj, de egy időben viszonylag sokat úsztam (sajnos nem nagyon jól, de legalább kitartóan :DDD), és tudom, hogy miről beszélek. Futás közben én is szoktam zenét hallgatni, de az egy sokkal megszokottabb, hétköznapibb mozgásforma, mint a jó technikájú úszás. Futás kapcsán se abból kell kiindulni, amit a például Margitszigeten láthat az ember... Nem mindegy, hogy hogy állsz hozzá a dolgokhoz. Ha - szigorúan magadhoz képest - tényleg jó akarsz lenni futásban, úszásban, vagy bármilyen technikai/erőnléti sportban, akkor meg kell tanulnod, és gyakorolnod kell az adott sport helyes technikáját.

    Most amúgy egyelőre sajnos tényleg foteltudós vagyok, de egy időben relatíve egész jól ment a triatlon. És remélhetőleg nemsokára újra elkezdem.

    Vajon lehet hozzá cserefülest kapni? Meg hova lehet tenni a lejátszót? Csíptető van rajta? Azt el tudom képzelni, hogy a női úszóruhára odacsíptetik valahová, de egy fecskéhez nem tűnik ideálisnak - vagy esetleg a nadrágba kell beletenni? ;] Akkor viszont nehezebb számokat váltani :U. Egy wireless fülhallgató még jobb lehetne, bár azt elég macerás lenne kivitelezni.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák