Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • musculus

    tag

    válasz odordaniel #2 üzenetére

    'Én már Win7ben se használtam a Start menüt'

    A 8-at nagyon szerettem, de ez a dupla UI nem feltétlenül jött be.
    Windows 8-on a Windows+R majdnem mindent megold - notepad, calc, shutdown -h, msconfig -
    amit az nem, arra ott van a Windows+Pause,
    és az egyedi billentyűkombinációk (nálam ctrl+shift+g a chrome, a "h" a hangerőszabályzó).

    A metrót csak akkor hoztam elő, amikor valami ritkábban használt programot kellett előhozni, akkor is csak begépeltem a program nevének elejét (teamvie) oszt' enter.
    Egyetlen dolog miatt örülök, hogy lesz újra Start menü, ez pedig az, ahogy a Win-gomb megnyomásakor csilli-villi, de (számomra) érdektelen felület jön fel, (számomra) használhatatlan widgetekkel, hanem egy minimalista menü.

    más
    Azt egyébként kijelenthetjük, hogy Ballmer alatt a Microsoft az utóbbi 20 év legkockázatosabb vállalkozását csinálta ezzel a Modern-UI-val. Azt hiszem, szerencséjük van, hogy ugyan milliók tiltakozása és a gyártók gerillalépései (Win8-as laptop módosítva, felhegesztett Start menüvel eladva) egyáltalán elhallatszottak a vezetésig.
    ...bár jobban meggondolva inkább a minimális részesedés és a vártnál alacsonyabb eladások keltették fel Ballmerék figyelmét, mint a felhasználók siránkozása...

    oO7.
    Furcsa, mert én azt gondolnám, hogy egy ilyen jó kis rendszernek sokkal nagyobb szeletet kellett volna kiharapnia a tortából.
    Volt nagy hájp, elvárások, remegő kézzel megnyitott hírhivatkozások, ehhez képest meg nem robbant a dolog.
    A windows 7 óta még informatika-orientáltabb lett a világ (és nem csak a nyugati, hanem az eddig learatatlan piacok is), így sokkal többet várt volna az ember, mint amit a win7 esetén elértek. És - mint ahogy előbb is írtam - robbanásszerűen.

    [ Szerkesztve ]

    Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

Új hozzászólás Aktív témák