Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz zseko #108 üzenetére

    Leírtam az előbb, hogy miért van ez. Olvasd el.
    Nyilvánvaló, hogy vannak olyan boltok, ahol rárakódik a kapzsiságfaktor is. De attól még a fix költségei egy kínai termékekkel is foglalkozó magyar cégnek még ugyan úgy megvannak.

    hcl
    Oké, Te befizeted, mert 3-5ezer forintos tételek után nem nagy érvágás. Megértem az eljárási díjjal szemben érzett ellenszenved is.
    Nekem meg az nem tetszik, hogy EU-ban nem gyártott (sokszor nem is kapható), magángyűjteménybe vándorló cuccaim után áfá-t és vámot kell fizetnem, holott nem kereskedek vele, nem adom tovább, etc. És mondjuk egy 50-100-150ezer forintos termék után k.rvára nem mindegy, hogy 15 vagy 27%os áfát fizetsz. Mert elvileg a vám ugye azért van, hogy a saját piacot védjük vele. Kérdés az, hogyha nincs piac, mert nincs gyártás se, akkor mit védünk? Áfánál meg az a kérdés, hogy ha nem kerül fogalomba, akkor tulajdonképpen mit adóztatnak? Postaköltség miért értéknövelő tényező, és miért kell áfáztatni? Lennének jó kérdéseim...

    A csúszkás módszerre főleg kínai és japán boltok mentek rá ahogy olvastam... kutya ugat, pénz b.szik... vagy mi.

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák