Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz Tüzi #104 üzenetére

    Az 1320 az még mindig olcsóbb, mint a 4000. Érted ugye? Nekem, mint vásárlónak pedig ez az ami látható/érezhető elsősorban. Bár én nagy értékű terméket sosem rendeltem Kínából, csak kisebb dolgokat, amik itthon néha eszement árakon vannak. Mert ha például kétszer annyiért megveszem, az esetleg belefér (a termék árának 4-5x-ösébe kerülő szállítási költség viszont ekkor sem), de például ezért 2500forintot elkérni itthon ( +1500szállítás) kicsit erős.

    HR24.hu

  • azbest

    félisten

    válasz Tüzi #104 üzenetére

    Bármi forrás azon kívül, hogy ezt a mesét terjesztik páran évek óta?

    Hallottál már a tömeges feladásról? Itthon is lehet szerződni a magyar postával arra, hogy ne listaáron szállítson nagyobb mennyiségű küldeményt. Más kérdés, hogy itthon annyira porbafingó minden cég és annyira kapzsi a posta, hogy nem lesz sokkal olcsóbb úgy sem a feladás.

    Az egyedi küldeményként feladott küldemény kínából sem annyira olcsó. Ezért használják a tömeges feladást, ami viszont lassú, mert összevárják a súlyt.

    Sok európai országos posta pedig leszerződött kínai logisztikai cégekkel, hogy ne a hagyományos postai módon szállítsák európába a küldeményeket. Ezért tudsz rendelni mindenféle európai postával kínából.

    Még a magyar posta is alapított ilyen céget... a cégkivonat szerint viszont egy lufi volt, mert forgalmuk az egy nagy nulla volt.
    European Chinese Supply Chain Zrt.
    Jegyzett tőke: 500 millió felett és 1 milliárd forint alatt.
    Nettó árbevétel: 28 ezer forint. [link]
    :Y Milyen fedőcég az, ahol 3 millió euróval indulnak és semmit sem dolgoznak évek óta. [link]

    Egészen hihetetlen, de képzeld a kínaiak logisztikai cégei, sokkal hatékpnyabbak, mert logisztikailag nem a béka feneként vannak, mint a magyar posta.

    Érdekes, hogy a rengeteg állami megrendelést (erzsi, bözsi, nyugdíj, csekk, tankönyvszállítás, kamu kampánylevelek..........) itthon nem a posta pénzzel való kitömése. De cserében még nem is hatékonyak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák